107,6 FM

Uwaga na naciągaczy

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega jak nie dać się nabrać przez handlowców proponujących sprzedaż poza lokalem.

Uwaga na naciągaczy   podpisanie umowy można anulować do 2 tygodni Bezpłatne badania, prelekcje o zdrowym stylu życia czy inne prezenty - wszystko to jest wabikiem mającym nakłonić starszych, schorowanych ludzi do zakupów. Katarzyna Kielar z Inspekcji Handlowej w Katowicach wymienia sposoby działania nieuczciwych przedsiębiorców działających poza lokalem, np. na pokazach lub wycieczkach:

Wybierając się na pokaz czy wycieczkę, trzeba przede wszystkim uważnie czytać zaproszenia i nie podejmować szybko i pochopnie żadnych decyzji. Ponadto domagać się informacji i naszej umowy "na piśmie". Mimo tej wiedzy wiele osób ciągle daje się naciągnąć...

Pamiętajmy, że nawet kupiony na pokazie wadliwy produkt możemy reklamować. Przysługuje nam też wycofanie się z umowy do dwóch tygodni. W przypadku wątpliwości lub problemów pomoże Rzecznik Konsumentów lub Inspekcja Handlowa.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał ostatnio 5 firm, które sprzedają towary podczas prezentacji i pokazów. Zarzucił im m.in. że ukrywały prawdziwy cel spotkań, wprowadzały w błąd co do właściwości produktów, a także wykorzystywały sprzeczne z prawem weksle.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama