107,6 FM

Nie chcą koncertu neonazistów

Mieszkańcy niemieckiego miasteczka Ostritz nieopodal Zgorzelca chcą zbojkotować koncert muzyki rockowej, który 20 kwietnia - w dniu urodzin Hitlera - chce zorganizować Narodowodemokratyczna Partia Niemiec (NPD).

- To wydarzenie, zaplanowane przez działaczy NPD akurat w dniu urodzin Hitlera, nie może pozostać bez odpowiedzi - mówi Michael Schlitt, przewodniczący zarządu Międzynarodowego Centrum Spotkań w pobliskim Marienthal. 

Mieszkańcy niemieckiego miasteczka zamierzają zbojkotować imprezę neonazistów i organizują na rynku w Ostritz konkurencyjne „Święto pokoju”.

  - Hitler przyniósł światu wojnę, milionom ludzi śmierć, milionom Żydów zagładę. My tutaj w Ostritz identyfikujemy się z innymi wartościami - zapewnia Schlitt. Jak dodaje, „Święto Pokoju” ma być manifestem przeciwko ksenofobii i rasizmowi, propagowanym przez NPD.

O planowanym koncercie neonazistów jest już głośno w oddalonym zaledwie kilkanaście kilometrów od Ostritz Zgorzelcu.

- To spontaniczny sprzeciw wobec planowanego na kwiecień neonazistowskiego koncertu, który niestety jest zgłoszony jako legalna zamknięta impreza polityczna - zwraca uwagę Renata Burdosz, rzeczniczka burmistrza Zgorzelca.

I przypomina, że kilka lat temu NPD zorganizowała na ulicach Goerlitz akcję plakatową, wymierzoną w obcokrajowców, w tym szczególnie w Polaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama