107,6 FM

Zainspirowani przesłaniem papieża

Od 2 kwietnia, dnia śmierci Jana Pawła II, w Zabrzu trwają Dni Papieskie. Finał zaplanowano na 8 kwietnia w Grzybowicach.

Wczoraj w Teatrze Nowym odbył się panel dyskusyjny w ramach „Kawiarenki z oknem na świat”, zakończony poczęstunkiem papieskimi kremówkami. W dyskusji panelowej nad tematem „Co można w życiu lepszego zrobić niż się przydać? udział wzięli prof. dr hab. n. med. Jan Duława, Marek Twaróg redaktor naczelny Dziennika Zachodniego, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz w zastępstwie prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, inicjatorki spotkań – wiceprezydent Krzysztof Lewandowski. Spotkanie prowadzili Czesław Zdechlikiewicz i Jan Szołtysek. Podczas spotkania poruszano także tematy: Jak żyć odpowiedzialnie w nieodpowiedzialnym świecie? Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas? W ostatniej części uczestnicy spotkania mieli okazję włączyć się do rozmowy.

Na zakończenie odbyła się tradycyjna aukcja kompletu filiżanek „Jaś i Małgosia”, pamiątek prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik i jej męża. Udało się je zlicytować za 1000 zł. Celem było wsparcie podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – mamy i córki, które były obecne na sali.

Dni Papieskie w Zabrzu trwają między dniem kolejnej rocznicy śmierci papieża (2 kwietnia) a jego pogrzebem (8 kwietnia). W tym roku wydarzenie zainaugurowała wystawa prasowa w kościele w Grzybowicach, która będzie czynna do 15 kwietnia przed i po każdej Mszy św.

6 kwietnia o 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Ogólnej przy ul. Wyzwolenia, gdzie odbędzie się wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II.

7 kwietnia o 18.00 w kaplicy św. Barbary w zabytkowej kopalni Guido odbędzie się koncert „Modlitwa dzwonów” budapesztańskiego Chóru Męskiego św. Efraima. W programie przewidziano: Bellea, Kodály’ego, Pendereckiego, Dvořáka, Lutosławskiego i Bartóka. Dyrygował będzie Tamás Bubnó. Rezerwacja biletów pod numerem tel.: 32 271 40 77.

Finał Dni Papieskich zaplanowano na 8 kwietnia o 16.00. W Świetlicy Dzielnicowej w Zabrzu-Grzybowicach (ul. Badestinusa 60) odbędzie się wielopokoleniowe spotkanie muzyczne „Dzwonili od rana” z udziałem chóru „Legato”, zespołu bluesowo-rockowego „Blue Dragonfly” oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach.

Relacja z panelu w Teatrze Nowym w "Gościu Gliwickim" na 15 kwietnia.

Zainspirowani przesłaniem papieża   Fragment wystawy papieskiej Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama