Suski kluczy w sprawie ustawy aborcyjnej

dodane 11.04.2018 10:30

PAP/fk

Uważam, że ws. ustawy aborcyjnej w Polsce jest wypracowany pewien kompromis i on nie jest zły - powiedział w środę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Suski kluczy w sprawie ustawy aborcyjnej   PAP/Grzegorz Michałowski Marek Suski

Podczas wywiadu z Suskim w radiu RMF FM przytoczone zostały słowa metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego, który w poniedziałek podczas Mszy świętej w Dzień Świętości Życia w bazylice Mariackiej w Krakowie powiedział, że rządzący powinni wsłuchać się w głos obywateli tak jak w przypadku pensji wysokich urzędników państwowych i powiedzieli jednoznacznie "stop aborcji".

Suski powołał się na opublikowany pod koniec marca sondaż Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, z którego wynikało, że 75 proc. Polaków sprzeciwia się zmianie obowiązującego prawa aborcyjnego, a 17 proc. ankietowanych jest za. Minister zauważył, że "jeżeli mamy się wsłuchiwać w głos społeczeństwa, to większość zdecydowana jest przeciw".

Pytany, czy to nie jest jednak tak, że PiS ma poważny problem z ustawą "Zatrzymaj aborcję", bo z drugiej strony nie chce walczyć z Kościołem, więc "najlepiej byłoby, gdyby to samo zniknęło", Suski odpowiedział: "no tak, taka jest często sytuacja w polityce, że jest się między młotem a kowadłem". Dodał, że "w polityce jest tak bardzo często, że są rozbieżne oczekiwania". Dopytywany, jak PiS wybrnie z tej sytuacji odpowiedział: "nie wiem, zobaczymy". "Mogę panu powiedzieć, że jestem jednym z nielicznych posłów, którzy nie głosowali za zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Nawet miałem okupację biura (poselskiego) przez pewną organizację pro-life" - podkreślił minister.

"Ja osobiście uważam, że jest pewien kompromis w Polsce wypracowany i on nie jest zły" - powiedział.

Dopytywany, czy ten kompromis powinien zostać zachowany odpowiedział: "to jest tak, że jesteśmy w Europie państwem, w którym przepisy są dość restrykcyjne w tej sprawie".

Od redakcji: Poseł Marek Suski używa retoryki zwolenników aborcji, nazywając "zaostrzeniem" ustawy tego, co jest jej faktycznym złagodzeniem - tak aby dzieci nie były zabijane. Podobnie jest, gdy nazywa "restrykcyjnymi przepisami" takie, które pozwalają ratować ludzkie życie. Przytaczamy te jego słowa na zasadzie cytatu, zastrzegając, że w żadnym wypadku się z nimi nie zgadzamy.

Przeczytaj też komentarz Kompromis Suski-Blaszczak.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, PAP, PARTIE, PIS, PRAWO, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gość 11.04.2018 23:15
Niezalogowany użytkownik Droga Redakcjo, nie cytujcie Suskiego, Dudy, Macierewicza. I tym podobnych. Po co się tym zajmujecie? Jak Ktoś jest za to poczyta w "Do Rzeczy" czy jak tam. Jak ktoś przeciw to oczywiście w TVN. Czy Wy nie widzicie, że przedrukowując info z PAP promujecie te nic nie wnoszące persony? Mam wrażenie, że Prezydent ma u Was specjalne względy, bo czego nie zrobi to o tym piszecie. A cała reszta jakoś dystansuje się od niego, całkiem słusznie - bo baaardzo słaby. Suski... łoj...
Plusów: 2 Tomaszszcz 11.04.2018 22:58
5 NIE ZABIJAJ ! PANIE i Panowie posłowie ż PIS! Wy o tym PRZYKAZANIU i o wszystkich przykazaniach zapomnieliscie ! Wstyd i hańba!
Plusów: 0 Melchi 11.04.2018 21:14
Oczywiście WUES - potrzeba nam polityków z silnym kręgosłupem moralnym w połączeniu z fachowością. Oby takich było jak najwięcej do wyboru. :)
Plusów: 2 Tomaszszcz 11.04.2018 20:54
5 NIE ZABIJAJ ! PANIE SUSKI ! Zna Pan przykazania BOŻE ? Nie zna Pan! I Pan jest katolikiem? Żart! Jest 10 PRZYKAZAŃ ! Które Pan łamie! Pan do KOMUNII ŚWIĘTEJ przystępuje? To jest to Komunia święta SWIĘTOKRADCZA!

wszystkie komentarze >