Policja zatrzymała "Rafalalę"

dodane 17.04.2018 14:42

PAP |

Policjanci Komendy Stołecznej Policji zatrzymali ok. godz. 13 transseksualistę "Rafalalę" - poinformował we wtorek PAP rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak.

Policja zatrzymała "Rafalalę"   Henryk Przondziono /foto gość

W sobotę 14 kwietnia użytkownik Twittera @BasedPoland opublikował nagranie sytuacji, do której doszło na ulicy w Warszawie. Transseksualista "Rafalala" atakuje nastolatkę, przeklina, nie pozwala jej odejść. Wulgarnie wyzywa przerażoną dziewczynkę, oblewa ją kawą. Zdarzenie "Rafalala" zarejestrował aparatem w telefonie komórkowym, a film umieścił w sieci. Twierdzi na nim, że zareagował emocjonalnie, bo dziewczynka miała się z niego śmiać.

"Rafałowi B. przedstawiono zarzuty: wypowiadania gróźb wobec pokrzywdzonej, naruszenia jej nietykalności cielesnej poprzez oblanie jej kawą oraz znieważenia pokrzywdzonej poprzez wypowiadanie wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe" - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Jak dodał, jeśli chodzi o dwa ostatnie czyny prokurator - uwzględniając okoliczności sprawy - postanowił o objęciu tych czynów ściganiem z urzędu. "Czyny te ścigane są z oskarżenia prywatnego, chyba że prokurator z uwagi na interes społeczny postanowi o objęciu ich ściganiem z urzędu. W tym przypadku tak postanowił" - zaznaczył prok. Łapczyński.

B. został zatrzymany we wtorek i - jak poinformowano - najpierw został doprowadzony na komendę policji, gdzie ogłoszono mu zarzuty, a następnie doprowadzony do prokuratury w celu zastosowania środka zapobiegawczego.

Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej dodał, że wobec Rafała B. zastosowano dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i zakaz kontaktowania się z nią. "Po wykonaniu czynności procesowych podejrzany został zwolniony" - zaznaczył prok. Łapczyński.

"Podejrzany nie przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Wcześniej w toku dochodzenia policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali czynności m.in. przesłuchano matkę pokrzywdzonej, pokrzywdzoną oraz koleżankę pokrzywdzonej, która przebywała razem z pokrzywdzoną, dokonano oględzin nagrania" - poinformował prokurator.

Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych, a Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji nakazał policji zajęcie się sprawą.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLICJA, RAFALALA, SPOŁECZEŃSTWO

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 gość 20.04.2018 08:09
Niezalogowany użytkownik Skoro ten dziwak najpierw miał być wyśmiewany (sam sobie zasłużył na to), to ta dziewczyna również nie jest bez winy. Nie byłoby tej sprawy, gdyby nie jej pierwotna przyczyna.
Plusów: 0 Marek 19.04.2018 17:19
Niezalogowany użytkownik No i tralala z nim. :)
Plusów: 2 gość 18.04.2018 11:36
Niezalogowany użytkownik Nazywanie 15-letniej osoby "dzieckiem" i "dziewczynką" jest uwłaczające dla tej osoby. Takim bliżej do dorosłości niż do dzieciństwa.
Plusów: 8 Siloam 17.04.2018 21:26
Niezalogowany użytkownik Co tu się dziwić. Nie przyznaje się nawet do własnej płci.

wszystkie komentarze >