107,6 FM

Wypadek autobusu z uczniami. Są ofiary śmiertelne

W zderzeniu ciężarówki z autobusem po zjeździe z DK 6 na Słowino (Zachodniopomorskie) we wtorek po południu zginęły dwie osoby, a 17 zostało rannych. Znaczną część pasażerów autobusu stanowili uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Informację o zderzeniu autobusu i samochodu ciężarowego policja otrzymała o godz. 15.46. Jak poinformował rzecznik sławieńskiej policji Karol Dąbrowski, pierwsi na miejscu wypadku byli strażacy.

W zdarzeniu uczestniczyły 23 osoby, mieszkańcy powiatu sławieńskiego. W autobusie, prywatnej firmy, który jechał na trasie Darłowo-Sławno, byli przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Morskich z Darłowa.

Dwie osoby, mimo podjętej próby reanimacji, zmarły. „To osoby pełnoletnie” – poinformował Dąbrowski. Dodał, że sześć osób zostało ciężko rannych, a 11 osób odniosło lekkie obrażenia. Poszkodowani trafiły do szpitali w Słupsku, Sławnie, Koszalinie i Szczecinie.

W akcji ratunkowej uczestniczyło sześć karetek i trzy lotnicze pogotowia ratunkowe. Na miejscu było 10 zastępów straży pożarnej.

Rzecznik policji poinformował, że kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora. Droga DK 37 na odcinku Słowino – Darłowo jest zablokowana.

 

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama