107,6 FM

Gliwicka kuria ma nową stronę

Wcześniej o obecności diecezji w internecie dyskutowano nawet na synodzie. Teraz wreszcie może się pochwalić przejrzystą witryną.

Strona internetowa Kurii Diecezjalnej w Gliwicach przez długi czas zmagała się z problemami technicznymi oraz była uboga w treść. Najbardziej doskwierało to interesantom, którzy nie mogli znaleźć na niej potrzebnych informacji.

We wtorek witryna ruszyła w nowej odsłonie. Obok tytułowej "Diecezji Gliwickiej" znalazł się wizerunek jej patronów, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, który w rzeczywistości znajduje się nad głównym wejściem do kościoła katedralnego.

Na stronie głównej w pierwszej chwili w oczy rzucają się filmowe ujęcia z wnętrza katedry oraz jej fasady i wieży. Poniżej znajdują się zajawki wybranych artykułów ze strony "Gościa Gliwickiego", które przekierowują do całego tekstu w naszym serwisie.

Ważnym elementem jest okno z kalendarium nadchodzących wydarzeń, które znalazło się w kolumnie po prawej stronie. Tam też można znaleźć informacje o uroczystościach lub wspomnieniach, czytaniach, patronach oraz kolorze szat liturgicznych przypadających danego dnia.

W pięciu czytelnych zakładkach można znaleźć informacje na temat diecezji, kurii, parafii, powołań i ochrony dzieci.

W pierwszej z nich znajdują się m.in. sylwetki biskupów gliwickich, historia diecezji, opisy patronów i sanktuariów czy wspomnienie z wizyty św. Jana Pawła II w Gliwicach 17 czerwca 1999 roku.

Kolejne zakładki zawierają szczegóły nt. struktury kurii diecezjalnej, niezbędne kontakty oraz godziny urzędowania, zaś parafie (wraz z informacjami i opisami) można wyszukiwać alfabetycznie lub według dekanatów.

W zakładce "Powołania" znalazły się informacje o Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu oraz nazwiska kleryków pochodzących z diecezji gliwickiej, którzy studiują tam na poszczególnych latach.

Część informacji zamieszczanych na stronie publikowanych jest też na fanpejdżu "Diecezja Gliwicka" na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama