Pielgrzymi dotarli do Łagiewnik!

dodane 03.05.2018 14:54

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi dotarli dziś w samo południe do sanktuarium św. Jana Pawła II. Z otrzymanymi wczoraj krzyżykami w dłoniach prosili przed relikwiami świętego papieża w intencjach swoich i tych, które powierzyli im czytelnicy "Gościa".

Radość u celu!   Urszula Rogólska /Foto Gość Radość u celu!

Już na długo przed 12.00 przed krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II gromadzili się bielsko-żywieccy diecezjanie ze swoimi duszpasterzami, którzy przyjechali powitać prawie 1800 pątników idących po raz szósty do Łagiewnik z sanktuarium Matko Bożej Bolesnej w Hałcnowie od 30 kwietnia. Razem z nimi czekał biskup Piotr Greger. Tuż przed południem jeszcze nie było widać maszerującej kolumny, ale czekający już słyszeli ich śpiew dobiegający z oddali.

Pielgrzymi wchodzą do sanktuarium św. Jana Pawła II   Urszula Rogólska /Foto Gość Pielgrzymi wchodzą do sanktuarium św. Jana Pawła II

Przed wejściem do sanktuarium do biskupa Gregera i oczekujących dołączył ks. Dariusz Guziak, duszpasterz powołań w archidiecezji krakowskiej, niosąc relikwiarz św. Jana Pawła II. Wreszcie pątnicy byli już u drzwi świątyni, prowadzeni przez ks Mikołaja Szczygła, głównego przewodnika pielgrzymki, Irenę Paplę, inicjatorkę łagiewnickiego wędrowania do Bożego Miłosierdzia, i pilotów pielgrzymki.

Przed relikwiami św. Jana Pawła II   Urszula Rogólska /Foto Gość Przed relikwiami św. Jana Pawła II

Wzruszeni, zmęczeni, ale naprawdę szczęśliwi przynieśli św. Janowi Pawłowi swoje i powierzone im intencje.

Modlitwa u papieża Polaka   Urszula Rogólska /Foto Gość Modlitwa u papieża Polaka

W sanktuarium ks. Szczygieł odczytał także wszystkie prośby, które przysłali duchowi pielgrzymi łagiewniccy - czytelnicy internetowego GN. Następnie pielgrzymi odmówili Litanię do św. Jana Pawła II, a biskup Piotr Greger pobłogosławił ich relikwiami świętego.

U św. Jana Pawła II na Białych Morzach   Urszula Rogólska /Foto Gość U św. Jana Pawła II na Białych Morzach

Z Centrum Jana Pawła II pielgrzymi piesi razem z tymi, którzy przybyli autokarami i samochodami, wyruszyli w rytm poloneza i pieśni "Panu naszemu pieśni grajcie" w stronę sanktuarium Bożego Miłosierdzia i kaplicy św. Faustyny.

W drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia   Urszula Rogólska /Foto Gość W drodze do sanktuarium Bożego Miłosierdzia

O 15.00 będą uczestniczyć w Koronce do Bożego Miłosierdzia i Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyły słowa: "Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CENTRUM ŚW. JANA PAWŁA II, CENTRUM ŚW. JANA PAWŁA II "NIE LĘKAJCIE SIĘ!", DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, PIELGRZYMKA, PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK, ŁAGIEWNIKI

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.