Spada poparcie dla premiera i rządu

dodane 23.05.2018 13:19

PAP |

Zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki jest w maju 48 proc. badanych, czyli o 4 punkty procentowe mniej niż miesiąc wcześniej. Zwolenników rządu jest 38 proc., w porównaniu do kwietnia jest ich mniej o 4 punkty procentowe - wynika z sondażu CBOS.

Spada poparcie dla premiera i rządu   PAP/Tomasz Gzell Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu

W porównaniu z kwietniem zmniejszyła się akceptacja premiera. Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, wyraża 48 proc. ankietowanych (spadek o 4 punkty procentowe). Niezadowolonych z premiera jest 25 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty). 27 proc. - o 1 punkt procentowy więcej niż w kwietniu - respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Do zwolenników rządu zalicza się w maju 38 proc. badanych (spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do kwietnia). Z kolei 21 proc. respondentów deklaruje się jako przeciwnicy rządu (wzrost o 2 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 35 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 6 proc. badanych - tak samo, jak przed miesiącem - nie umiało jednoznacznie określić swej postawy wobec rządu.

CBOS zapytał też ankietowanych o ocenę działalności rządu. Dotychczasowe efekty działań obecnego gabinetu dobrze ocenia 48 proc. badanych (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do kwietnia), natomiast 26 proc. (wzrost o 4 punkty) krytycznie podsumowuje dorobek rządu. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 26 proc. badanych (wzrost o 2 punkty procentowe).

CBOS zauważa, że w maju najbardziej pogorszyły się oceny polityki gospodarczej rządu. Przekonanie, że stwarza ona szanse poprawy stanu gospodarki, wyraża 47 proc. ankietowanych (spadek o 8 punktów procentowych). Sceptycznych co do tego jest 37 proc. badanych (wzrost o 7 punktów). 16 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowych) nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 10-17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CBOS, PAP, RZĄD, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 27 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Slezan 29.05.2018 07:32
Niezalogowany użytkownik Ponieważ antysemityzm wyssali z mlekiem matki :(
Plusów: 0 serwisant 25.05.2018 09:28
Niezalogowany użytkownik Źle myślałeś. Twój odbiornik nawala i odbiera jakiś inny kanał.
Plusów: 4 Kuba 25.05.2018 01:58
Niezalogowany użytkownik Rząd PO i Unii Wolności? Czyli wg Ciebie rządzą nami liberalni demokraci, a ja głupi myślałem, że autorytaryści z tendencją do grania na endeckich ew. ozonowych strunach ze zgniłej drugiej połowy lat 30-tych XX wieku :P
Plusów: 1 Kuba 25.05.2018 01:52
Niezalogowany użytkownik A jakiej to narodowości osoby kierują według Ciebie MSZ? Pytanie retoryczne, bo wymienienie wcześniej nazwy Bnai Brith już wskazuje na Żydów. Nie wiem, jak to jest, ale zawsze na stronach prawicowych lub katolickich zawsze znajdą się komentujący (czasem liczni), którzy za wszelkie problemy kraju i swoje, realne lub wydumane, winią Żydów.

wszystkie komentarze >