Trump: Rozmawiamy z Koreą Północną

dodane 26.05.2018 09:16

PAP |

Prowadzimy bardzo produktywne rozmowy z Koreą Płn. na temat przywrócenia planowanego spotkania - poinformował prezydent USA.

Trump: Rozmawiamy z Koreą Północną   Jakub Szymczuk Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania

Trump zaznaczył w swym tweecie, że "jeśli tylko dojdzie do szczytu, to jest wysoce prawdopodobne, że odbędzie się on w Singapurze, w zaplanowanym wcześniej terminie 12 czerwca, chociaż - jeśli zajdzie taka potrzeba - ta data może być przesunięta w czasie".

Tweet Trumpa potwierdził jego deklarację złożoną wcześniej w rozmowie z dziennikarzami w Waszyngtonie. W niespełna 24 godziny po odwołaniu szczytu z Koreą Płn. Trump powiedział mediom, że spotkanie z Kim Dzong Unem może się odbyć w planowanym terminie; "chcielibyśmy, aby tak się stało" - dodał.

- Zobaczymy, co się stanie. Rozmawiamy z nimi. Może to nawet być 12 (czerwca) - powiedział.

Dodał, że na zorganizowaniu szczytu zależy również stronie północnokoreańskiej.

Pjongjang sygnalizował po odwołaniu szczytu, że jest gotów do rozwiązywania problemów z USA "kiedykolwiek i jakkolwiek" - przypominają agencje.

Oświadczenie Trumpa spotkało się z entuzjastyczną reakcją Seulu. "Jesteśmy szczęśliwi, że w kominku, przy którym toczą się rozmowy amerykańsko-północnokoreańskie znów pojawił się żar. Z wielką uwagą przypatrujemy się przebiegowi tych rozmów" - powiedział w sobotę rano, rzecznik Błękitnego Domu, czyli oficjalnej siedziby prezydenta Korei Płd.

Prezydent Trump odwołał szczyt, który miał się odbyć 12 czerwca w Singapurze, w czwartek w opublikowanym przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

Amerykański przywódca podkreślił, że był zmuszony do odwołania spotkania "z powodu ogromnego gniewu i otwartej wrogości" w oświadczeniu Korei Północnej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ATOM, BEZPIECZEŃSTWO, DYPLOMACJA, KOREA PŁD., KOREA PŁN., PAP, PREZYDENT, TRUMP, USA

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 maryja! 26.05.2018 15:02
Niezalogowany użytkownik Trump ma rację, że powinno dojść do spotkania z Kimem. Dobrze, że celem USA jest chęć zobaczenia gotowości współpracy ze strony Korei.

wszystkie komentarze >