Watykan o rozmowie Morawieckiego z papieżem: Polityka prorodzinna, klimat i uchodźcy

dodane 04.06.2018 13:49

PAP |

Tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z papieżem Franciszkiem na audiencji, a następnie z jego współpracownikami była polityka prorodzinna, kwestie klimatyczne i przyjmowanie uchodźców - poinformował Watykan w wydanym w poniedziałek komunikacie.

Watykan o rozmowie Morawieckiego z papieżem: Polityka prorodzinna, klimat i uchodźcy   WolfgangStuck / CC 1.0 Bazylika św. Piotra

Podczas wizyty premier Morawiecki spotkał się również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem, któremu towarzyszył szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Richard Gallagher.

W komunikacie Watykan poinformował, że "w trakcie serdecznych rozmów podkreślono istniejące dobre relacje dwustronne między Stolicą Apostolską i Polską, a także owocną współpracę między Kościołem i państwem".

"Poruszone zostały niektóre kwestie, będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, jak polityka rodzinna i ochrona stworzenia w związku z konferencją ONZ na temat zmian klimatycznych w Katowicach w grudniu 2018 roku oraz niektóre kwestie o charakterze etycznym" - dodano w oświadczeniu.

Ponadto odnotowano, że omówiona została "sytuacja europejska i międzynarodowa, ze szczególnym odniesieniem do przyjmowania uchodźców i zaangażowania polskiego rządu na rzecz uchodźców z Ukrainy i Bliskiego Wschodu".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, PAPIEŻ, RZĄD, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 06.06.2018 08:28
Niezalogowany użytkownik Papież narzuca swoja wizję polityki migracyjnej a to nie jest jego zadanie. Mam nadzieje,że rząd nie ulegnie tej presji i nie wpuści do polski islamskich imigrantow - to byłoby zgubne dla Polski i Polaków
Plusów: 4 abdullak 04.06.2018 22:54
ekologia, migracja. Ciekawe czy poruszono w ogóle np. kwestię prawnych sposobów pełniejszej ochrony życia w Polsce
Plusów: 2 Gość 04.06.2018 21:31
Niezalogowany użytkownik znowu "uchodźcy"

wszystkie komentarze >