107,6 FM

Glik nie pojedzie na mundial?!

Kamil Glik z powodu uraz barku, którego doznał na treningu w Arłamowie, pojechał na badania do szpitala w Przemyślu. Według nieoficjalnych informacji, kontuzja jest na tyle poważna, że może wyeliminować obrońcę AS Monaco z udziału w mistrzostwach świata.

Glik znalazł się na liście zawodników zgłoszonych do FIFA, ponieważ zgłoszenie musiało być dokonane dziś do godz. 12.00, a kontuzja nastąpiła już po sporządzeniu listy.

Oto lista polskich piłkarzy, którzy zostali zgłoszeni do udziału w turnieju w Rosji:

Bramkarze: Białkowski, Fabiański, Szczęsny

Obrońcy: Bednarek, Bereszyński, Cionek, Glik, Jędrzejczyk, Pazdan, Piszczek

Pomocnicy: Błaszczykowski, Góralski, Grosicki, Krychowiak, Kurzawa, Linetty, Peszko, Rybus, Zieliński

Napastnicy: Kownacki, Lewandowski, Milik, Teodorczyk

Poza ogłoszoną w poniedziałek przez Adama Nawałkę "23" do dyspozycji trenera pozostanie Marcin Kamiński, który może zastąpić kontuzjowanego Kamila Glika.

"Oficjalnie zmiany w kadrze możemy dokonać nawet 24 godziny przed pierwszym meczem w mundialu" - tłumaczył rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W ogłoszonej przez Nawałkę kadrze jest Glik, który doznał na przedpołudniowym treningu urazu barku i pojechał z lekarzem reprezentacji Jackiem Jaroszewskim na badania do szpitala w Przemyślu.

"Czekamy na informacje. Mamy nadzieję, że będę optymistyczne, bo Kamil to twardy chłop" - dodał Kwiatkowski.

Oprócz borykającego się z kłopotami zdrowotnymi 31-letniego Krzysztofa Mączyńskiego, pomocnika Legii Warszawa, dotychczas z reguły podstawowego piłkarza kadry Nawałki, w reprezentacji na mundial nie ma też bramkarza Łukasza Skorupskiego (wyeliminowały go problemy zdrowotne), a z piłkarzy z pola - Pawła Dawidowicza, Przemysława Frankowskiego, Tomasza Kędziory, Sebastiana Szymańskiego, Kamila Wilczka i Szymona Żurkowskiego

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama