107,6 FM

Wicepremier Włoch: Razem z Orbanem zmienimy reguły UE

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni "reguły Unii Europejskiej".

Trzy dni po zaprzysiężeniu nowego rządu szef MSW i lider prawicowej Ligi powiedział na wiecu w miasteczku Fiumicino pod Rzymem: "Dzisiaj otrzymałem miły telefon od węgierskiego premiera Viktora Orbana; pracujemy, by zmienić reguły Unii Europejskiej".

Nie wyjaśnił, na czym będzie polegać współpraca włoskiego rządu z władzami w Budapeszcie.

Salvini mówił też swoim zwolennikom: "Rząd nie wchodzi nikomu do sypialni, ale dziecko ma prawo do tego, by mieć matkę i ojca, a nie rodzica 1, 2 czy 33".

Wicepremier dodał, że jego rząd ma "wielu wrogów". Wśród nich wymienił miliardera George'a Sorosa, którego nazwał "jednym z największych spekulantów na świecie". W niedzielę Soros podczas spotkania na północy Włoch stwierdził, że Rosja ma "wpływy w nowym rządzie" w Rzymie. Soros mówił również, że "opinia publiczna we Włoszech ma prawo wiedzieć, czy (Salvini) jest opłacany" przez Władimira Putina.

Lider Ligi oświadczył w odpowiedzi, że nie wziął żadnych pieniędzy z Moskwy.

Szef eurosceptycznej Ligi zawarł porozumienie koalicyjne z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd. Na czele ich wspólnego rządu stanął profesor prawa Giuseppe Conte.

« 1 »
 • Piotr
  05.06.2018 07:39
  Będzie się działo w UE! Bardzo dobrze. Do Morawieckiego nie zadzwoni, gdyż jest proamerykański. Jednak znajdą się płaszczyzny współpracy.
  doceń 8
 • podaj nick
  05.06.2018 08:25
  czym jest unia skoro nie potrafi odebrać Sorosowi administracyjnie prawa do przebywania na swoim terytorium, wszystkim wiadomo, że jest szkodnikiem, z tego wynika, że bogatemu wszystko wolno a większość prawnych regulacji jest fikcją
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama