Wicepremier Włoch: Razem z Orbanem zmienimy reguły UE

dodane 05.06.2018 07:02

PAP |

Wicepremier, minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni "reguły Unii Europejskiej".

Wicepremier Włoch: Razem z Orbanem zmienimy reguły UE   PAP/EPA/ANDREA SCARFO'

Trzy dni po zaprzysiężeniu nowego rządu szef MSW i lider prawicowej Ligi powiedział na wiecu w miasteczku Fiumicino pod Rzymem: "Dzisiaj otrzymałem miły telefon od węgierskiego premiera Viktora Orbana; pracujemy, by zmienić reguły Unii Europejskiej".

Nie wyjaśnił, na czym będzie polegać współpraca włoskiego rządu z władzami w Budapeszcie.

Salvini mówił też swoim zwolennikom: "Rząd nie wchodzi nikomu do sypialni, ale dziecko ma prawo do tego, by mieć matkę i ojca, a nie rodzica 1, 2 czy 33".

Wicepremier dodał, że jego rząd ma "wielu wrogów". Wśród nich wymienił miliardera George'a Sorosa, którego nazwał "jednym z największych spekulantów na świecie". W niedzielę Soros podczas spotkania na północy Włoch stwierdził, że Rosja ma "wpływy w nowym rządzie" w Rzymie. Soros mówił również, że "opinia publiczna we Włoszech ma prawo wiedzieć, czy (Salvini) jest opłacany" przez Władimira Putina.

Lider Ligi oświadczył w odpowiedzi, że nie wziął żadnych pieniędzy z Moskwy.

Szef eurosceptycznej Ligi zawarł porozumienie koalicyjne z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd. Na czele ich wspólnego rządu stanął profesor prawa Giuseppe Conte.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, ORGANIZACJE, PAP, RZĄD, UE, WĘGRY, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 podaj nick 05.06.2018 08:25
Niezalogowany użytkownik czym jest unia skoro nie potrafi odebrać Sorosowi administracyjnie prawa do przebywania na swoim terytorium, wszystkim wiadomo, że jest szkodnikiem, z tego wynika, że bogatemu wszystko wolno a większość prawnych regulacji jest fikcją
Plusów: 8 Piotr 05.06.2018 07:39
Niezalogowany użytkownik Będzie się działo w UE! Bardzo dobrze. Do Morawieckiego nie zadzwoni, gdyż jest proamerykański. Jednak znajdą się płaszczyzny współpracy.

wszystkie komentarze >