107,6 FM

Stawiamy na miłość

Wy jesteście solą ziemi. Mt 5,13

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.

Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».


Chrześcijanin to ktoś, dla kogo Jezus jest Panem i Zbawcą. Osobista i osobowa relacja z Chrystusem to dla niego fundament życia duchowego i punkt odniesienia w sposobie postrzegania rzeczywistości. Chrześcijanin to równocześnie ktoś, kto pragnie – przez swoje dzieła podejmowane w duchu Ewangelii – wpływać na świat, na prawa nim rządzące, na sposób budowania międzyludzkich i społecznych więzi. Przez świadectwo życia opartego na miłości służebnej i miłosiernej mamy się stawać „solą ziemi” i „światłością świata”, aby widziano nasze dobre uczynki i chwalono Ojca naszego, który jest w niebie (por. Mt 5,16). Stawiamy na miłość, bo taki przykład otrzymaliśmy od naszego Mistrza, który jako pierwszy bez reszty nas umiłował!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    12.06.2018 11:44
    Jesteśmy światłością świata, bo religia Chrystusowa jest zgodna z prawdą, a światłość daje tylko prawda, czyli wszelka rzeczywistość. Nieprawda daje ciemność, bo prowadzi ludzi nie tam, gdzie chcą iść. Najlepszym owocem religii Chrystusowej jest szczęśliwość, czyli najwyższy stopień radości i gdy ludzie żyją według tej religii, to są szczęśliwi i jest im dobrze, bo szczęśliwość pojawia się wtedy, gdy kochający/ miłujący się ludzie są ze sobą razem w pełnym zaspokojeniu potrzeb. Aby to ludzie zrozumieli, to trzeba odkłamać język, którym się posługujemy, a szczególnie podstawowe słowa takie jak: religia, prawda, miłość, miłość małżeńska, dobro, zło itd. bo obecnie te słowa są zakłamane, albo ich znaczenie nie jest jasne. Mowa tak-tak, nie-nie, wymaga słów o precyzyjnie ustalonym znaczeniu. Inaczej nie ma mowy, tylko bełkot.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter