107,6 FM

Premier: Potrzebujemy - nawet kosztem konsumpcji - więcej inwestowania w infrastrukturę i innowacyjność

Chcemy Polskę rozwijać; potrzebujemy dzisiaj - nawet kosztem konsumpcji - więcej inwestowania w infrastrukturę i innowacyjność - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, wierzy, że "jesteśmy na bardzo dobrej drodze do wzmocnienia suwerenności gospodarczej".

"Jeżeli się zadłużamy po to, żeby więcej konsumować, to na naszym etapie rozwoju gospodarczego - nie jest najlepiej" - mówił Morawiecki na konferencji "Gospodarcza suwerenność" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jak dodał, Polska potrzebuje dzisiaj oszczędności. "Potrzebujemy dzisiaj w niektórych miejscach - nawet właśnie kosztem konsumpcji - więcej inwestowania w infrastrukturę, w innowacyjność - to jest niezwykle ważne w całym modelu gospodarczym, który my rozwijamy" - powiedział. "Chcemy Polskę rozwijać, a nie Polskę zwijać" - deklarował.

Premier wymienił w tym kontekście przywracane posterunki policji, czy placówki pocztowe. Zapowiedział również: "Z panem wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim pokażemy w poniedziałek na konferencji, czym jest wiarygodność, jak dotrzymujemy słowa i w jaki sposób spinamy całą Polskę tą siecią budowy dróg gminnych, samorządowych i powiatowych".

Podkreślił, że należy też odbudować "kontrakt społeczny w duchu zasad społecznej gospodarki rynkowej". Jak mówił, taka jest właśnie filozofia i polityka obecnego rządu - żeby starać się pomagać słabszym, bardziej potrzebującym grupom naszego społeczeństwa.

Wskazał na program 500 plus czy obniżenie wieku emerytalnego. "To są wielkie programy, które już kosztują nas 40-50 mld zł. To jest poziom całego deficytu budżetowego państwa. Pozyskaliśmy te środki, wygrywając kolejne bitwy z przestępcami podatkowymi. Ale już kolejnych wielkich takich środków nie będzie" - powiedział szef rządu.

Zdaniem premiera dla suwerenności gospodarczej potrzebny jest także program Mieszkanie plus.

"Wierzę, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze do wzmocnienia suwerenności gospodarczej i odniesienia wielkiego sukcesu, historycznego sukcesu w niedalekiej już przyszłości" - konkludował.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama