107,6 FM

Wizz Air Katowice Half Marathon 2018

W niedzielę 10 czerwca wystartuje pierwsza edycja Wizz Air Katowice Half Marathon. To nowa impreza biegowa na mapie Katowic.

Wizz Air Katowice Half Marathon 2018   Biegacze w Katowicach foto / halfmarathonkce.pl Warunki biegu dostosowano do różnych stopni zaawansowania oraz wieku zawodników, dzięki czemu całe rodziny czeka mnóstwo pozytywnych wrażeń. Uczestnicy półmaratonu będą mieli do pokonania 21,097 km. Odbędą się także biegi towarzyszące na dystansie 5 i 10 km, bieg sztafetowy 4x5 km, biegi dla dzieci (200 m, 400 m, 800 m) i nordic walking 5 km.

Trasa biegu poprowadzi przez najciekawsze części miasta, główne arterie, ale też tereny zielone, w tym Dolinę Trzech Stawów. Udział w imprezie będzie okazją, żeby zobaczyć miasto z innej perspektywy. Start i meta wszystkich konkurencji będą ulokowane w samym sercu miasta, tuż przy Spodku na plac Antalla iSławika1. Zawodnicy wystartują o godz. 10:00. Organizatorem imprezy jest Fundacja „Cała Naprzód”, znana już mieszkańcom Katowic z organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka". Sponsorem tytularnym biegu jest Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. Katowice będą siódmym punktem na mapie biegów sponsorowanych przez linię. Dla biegaczy przygotowano trzy tysiące atrakcyjnych pakietów startowych. Otrzymają oni koszulki techniczne, a na mecie medale i ciepły posiłek. W pakiecie znajdzie się też voucher na loty linią Wizz Air o wartości 20 euro.

Wizz Air Katowice Half Marathon 2018   Coraz więcej biegaczy w Katowicach foto / halfmarathonkce.pl Niestety impreza biegowa ulicami Katowic oznacza ograniczenia i zmiany organizacji ruchu. Na trasie biegu wystąpią również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Trasa biegu będzie wymagać całkowitego wyłączenia funkcjonowania komunikacji autobusowej w rejonach: aleja Korfantego (wschodnia jezdnia), rondo im. gen. Jerzego Ziętka (wschodnia jezdnia), aleja Roździeńskiego (południowa i północna jezdnia), osiedle Paderewskiego oraz rejon ul. Francuskiej. Zmiany i utrudnienia będą występować w godzinach od 9.00 13:30. Tu znajduje się mapa zmian http://www.halfmarathonkce.pl/wp-content/uploads/2018/06/180606_mapy-utrudnienia.pdf , szczegóły komunikacyjnych ograniczeń zaś na http://www.kzkgop.com.pl

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama