107,6 FM

Mól, rdza i złodzieje

Gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Mt 6,21

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!»


Mól, rdza i złodzieje – nasi wrogowie. Ale Jezus kieruje nasze spojrzenie i naszą uwagę znacznie głębiej, mówi: nie, wasi wrogowie są groźniejsi niż rdza, a cała sprawa ze skarbem – poważniejsza. Pomyśl, co/kto jest dla ciebie naprawdę cenne(-y) – w tym i tam lokujesz serce, siebie samego. Czyli: kieruj serce ku temu, co ma wartość najwyższą. Żebyś się nie ocknął z sercem przy zardzewiałym żelastwie. Nie daj się mamić atrapami, podróbkami, wydmuszką, tombakiem. Nie wszystko złoto, co się świeci. Idź za złotem prawdziwym. Złoto do złota.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  22.06.2018 08:58
  Szczęśliwość jest to bycie z kochanymi osobami w pełnym zaspokojeniu potrzeb życiowych. Tu na ziemi zaspokojenie potrzeb życiowych nie wymaga bogactwa. Bogactwo jest tylko zniewalającym obciążeniem. Jednak ludzie opanowani przez egoizm, nie są zdolni do bycia w duchowej bliskości z innymi osobami i dlatego gromadzą to żre mól i rdza.
  doceń 0
 • Gabriela
  22.06.2018 13:19
  A może nie tyle należy iść za złotem, co za światłem. To prawda, że złoto też świeci. W dodatku ... ciągnie do złota. Światło jednak rozjaśnia ciemność. Warto lokować serce przy skarbie Bożego światła. Nie tylko uleczy oko i rozjaśni ciało, ale też sprawi, że nawet gdyby zgasło słońce, nie ogarnie nas ciemność.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter