W spotkaniu z tajemnicą

dodane 12.06.2018 16:30

Anna Kwaśnicka

Opolscy i gliwiccy księża opowiadają o powołaniu do kapłaństwa i o powołaniu w kapłaństwie.

W spotkaniu z tajemnicą   Kadr z filmu Ks. Łukasz Knieć

Serię 5 krótkich filmów pod wspólnym tytułem „Tajemnica” przygotowali klerycy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Nowe części mają swoje premiery w kolejne niedziele.

- Chcemy, by o pięknych historiach miłości Bożej, które poznajemy podczas spotkań z księżmi, mogli usłyszeć również ci, którzy być może w przestrzeni internetu szukają odpowiedzi na głęboko schowane w sercu pytanie o powołanie, wybór drogi życia - wyjaśniają klerycy.

Dlatego poprosili - jak podkreślają - księży nieprzeciętnych, by podzielili się tajemnicą swojego powołania do kapłaństwa i powołaniu już w kapłaństwie.

Jako pierwszy historią „powołania w powołaniu” podzielił się ks. Grzegorz Ciuła, wicerektor WMSD i były duszpasterz Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre.

W kolejną niedzielę ks. Łukasz Knieć, duszpasterz młodzieży diecezji opolskiej, opowiedział o tym, jak Pan Bóg spełnia najskrytsze i czasem nienazwane marzenia z dzieciństwa. - Pan Bóg daje więcej niż jesteśmy w stanie sobie nazwać, zapragnąć i wymyślić - podkreślił duszpasterz.

W najnowszej części ks. Józef Krawiec, kapelan więzienny i założyciel Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Barka”, dzieli się powołaniem, które realizuje wśród najbardziej potrzebujących.

WMSD Opole TAJEMNICA #3 | ks. Józef Krawiec

- Mam tę świadomość, że Pan Bóg mi tak bardzo dużo podarował. I że chyba chce, tak to czuję na chwilę obecną, nie wiem jak to będzie za jakiś czas, żebym wchodził w ten świat i próbował do Pana Boga tych ludzi przyprowadzać - powiedział ks. Krawiec.

- W najbliższą niedzielę, 17 czerwca, opublikowany zostanie odcinek, w którym swoją historią podzieli się ks. Joachim Waloszek, wieloletni rektor seminarium, a obecnie - jak sam o sobie skromnie mówi - „Pan od muzyki” - informują twórcy cyklu „Tajemnica”.

Każdy z filmików jest dostępny z napisami w języku polskim, angielskim i niemieckim. Można je wszystkie zobaczyć na stronie projektu: seminarium.opole.pl/tajemnica oraz na kanale WMSD Opole na YouTube.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KAPŁAŃSTWO, POWOŁANIE, WYŻSZE MIĘDZYDIECEZJALNE SEMINARIUM DUCHOWNE W OPOLU

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl