Reprezentacja Polski już w Soczi

dodane 13.06.2018 15:40

PAP |

Piłkarze reprezentacji Polski dotarli do hotelu w Soczi, gdzie będą mieszkać podczas rozpoczynających się w czwartek piłkarskich mistrzostw w Rosji. Wieczorem zaplanowany jest pierwszy trening na stadionie "Sputnik-Sport".

Reprezentacja Polski już w Soczi   PAP/EPA/RONALD WITTEK Soczi

We wtorek zespół trenera Adama Nawałki z przytupem pożegnał się ze swymi sympatykami na PGE Narodowym, wygrywając w meczu towarzyskim z Litwą 4:0, po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego oraz trafieniach Dawida Kownackiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe, ale nieuznany został gol Grzegorza Krychowiaka.

Biało-czerwoni wylecieli z Polski z kilkunastominutowym opóźnieniem. Czekali na nich dziennikarze oraz mała grupka kibiców.

"Robert podpisze mi się na tym?" - pytał dziennikarzy mieszkający w Kolonii Rafał pokazując plecak Realu Madryt.

Jego rodzice pochodzą z Polski - ojciec z Zabrza, matka z Katowic. On urodził się w Niemczech, ale zapowiedział, że będzie się starał o polskie obywatelstwo.

"Od czasu porażki Polaków z Niemcami na mistrzostwach świata w 2006 roku, kiedy Oliver Neuville strzelił gola w doliczonym czasie gry, trzymam kciuki tylko za biało-czerwonych. Mam nadzieję, że daleko zajdą na mundialu w Rosji. Najważniejszy będzie pierwszy mecz z Senegalem. Będę również kibicował Argentynie" - przyznał Rafał.

Przyjechał z kolegami w środę do Soczi z Moskwy.

"Ja cenię Sławomira Peszkę. To nie tylko świetny piłkarz, ale również barwna postać. W Soczi jeszcze nie czuć atmosfery mundialu. Zupełnie inna sytuacja jest w Moskwie. Tam kibice są widoczni na każdym kroku" - podkreślił z kolei Kamil, który również mieszka w Kolonii.

Do kibiców podszedł Łukasz Piszczek. Rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. Polacy zostali przywitani przez lokalny zespół pieśni i tańca. Członkowie zespołu ubrani w tradycyjne stroje przywitali biało-czerwonych chlebem i solą oraz wykonaniem rosyjskich pieśni.

Czarnomorski kurort Soczi, gospodarz zimowych igrzysk sprzed czterech lat, będzie od środy bazą Polaków podczas mundialu. Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FUTBOL, , MŚ 2018, PAP, PIŁKA NOŻNA, REPREZENTACJA