Franciszek: Nie traktować migrantów jako zagrożenia dla własnej wygody

dodane 14.06.2018 13:58

PAP |

Papież Franciszek zaapelował o zmianę mentalności w podejściu do migrantów. Trzeba przejść od traktowania ich jako zagrożenia dla własnej wygody do uznania za bogactwo ich doświadczeń życiowych oraz wartości - podkreślił.

Franciszek: Nie traktować migrantów jako zagrożenia dla własnej wygody   PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Wezwanie to znalazło się w opublikowanym w czwartek przesłaniu Franciszka do uczestników watykańskiej konferencji, zorganizowanej przez Stolicę Apostolską i ambasadę Meksyku.

W orędziu papież podkreślił, że postawę wobec migrantów powinno charakteryzować "wychodzenie naprzeciw drugiej osobie, przyjmowanie, poznanie i uznanie".

"W kwestii migracji w grę nie wchodzą tylko liczby, ale osoby, z ich historią, ich kulturą, ich uczuciami i aspiracjami. Te osoby, które są naszymi braćmi i siostrami, potrzebują stałej ochrony, niezależnie od ich statusu migracyjnego" - dodał.

Franciszek zaznaczył: "Ich podstawowe prawa i ich godność muszą być chronione i bronione". Zaapelował o szczególną troskę o dzieci migrantów, a także o tych, którzy padają ofiarami handlu ludźmi, uciekają przed konfliktami, katastrofami naturalnymi i prześladowaniami.

"Wszyscy oni mają nadzieję na to, że będziemy mieć odwagę obalenia wygodnego i niemego muru wspólnictwa, który pogarsza ich sytuację porzucenia, i że skierujemy na nich naszą uwagę, nasze współczucie i nasze poświęcenie" - napisał papież.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, LUDNOŚĆ, MIGRACJA, PAP, PAPIEŻ, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 27 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Katolik 16.06.2018 05:42
Niezalogowany użytkownik Teraz akurat dwoch.Ciezko sie dogadac ale rosyjski pomaga bo pare slow znaja a ja pamietam ze szkoly.Ale wlasciwie to nie moj problem a panstwa,ktore za moje podatki obowiazane jest to robic.I robi bo muzulmanow Czezczencow przyjmuje jak leci ale juz uchodzcow rzeczywistych chrzescjan z Syrii nie przyjmie
Plusów: 1 Gość 15.06.2018 22:16
Niezalogowany użytkownik a ty ilu chrześcijan przyjąłeś?
Plusów: 1 Katolik 15.06.2018 18:10
Niezalogowany użytkownik Widze mlodych ludzi pracujacych.Sa to kobiety i mezszczyni.Wlasciwie to zrobilo sie kolorowo.Mowia prawie dobrze w jezyku kraju w,ktorym jestem.Oczywiscie,ze starszym ludziom trudno sie uczyc jezyka wiec asymilicja dla nich trwala bedzie dluzej.To nie jest tak jak na reklamach,ze jezyka mozna nauczyc sie w pare tygodni.A bez jezyka pracowac sie nie da.
Plusów: 0 Katolik 14.06.2018 22:45
Niezalogowany użytkownik Piszesz,ze chrzescjanie gina z rak muzulmanow a przy tym tych chrzescjan przyjac niechcesz i twierdzisz,ze to Franciszek sie myli,ktory namawia cie abys tych przesladowanych chrzescjan jednak przyjal?To dlaczego przyjmujesz muzulmanow z Czeczeni? Nie nazywa sie to obluda?

wszystkie komentarze >