"Poprosimy nasze statki, by trzymały się wybrzeża Włoch"

dodane 18.06.2018 07:30

PAP |

Nowy szef MSW Matteo Salvini poinformował o kolejnym kroku zaostrzającym politykę migracyjną i walkę z przemytem ludzi. Lider Ligi i wicepremier ogłosił, że włoskie statki będą stacjonować bliżej włoskich brzegów, czyli nie będą wypływać w morze po migrantów.

"Poprosimy nasze statki, by trzymały się wybrzeża Włoch"   PAP/EPA/LUCA ZENNARO Matteo Salvini

"Poprosimy nasze statki, Straż Przybrzeżną, by trzymały się bliżej włoskiego wybrzeża, bo w basenie Morza Śródziemnego jest wiele krajów, które mogą interweniować; państwa Afryki północnej, Francja, Hiszpania, Portugalia" - stwierdził Salvini w wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej La7 w niedzielę wieczorem.

Dodał: "Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby sprowadzić pół Afryki na terytorium Włoch".

"Mam dosyć przemytu ludzi" - zaznaczył.

"Ci, którzy uważają się za dobrych, zamienili Morze Śródziemne w cmentarzysko" - oświadczył włoski minister spraw wewnętrznych.

"Zablokuję statki wszystkich zagranicznych organizacji pozarządowych, które uznały Włochy za ogromny obóz dla uchodźców, gdzie o wszystkim decydują mafiosi i przemytnicy migrantów" - wyjaśnił.

Matteo Salvini zapowiedział zwrócenie się do załóg statków włoskiej Straży Przybrzeżnej i innych patrolujących morze, by trzymały się blisko brzegów Włoch, tydzień po tym, gdy podjął decyzję o zamknięciu portów dla jednostki "Aquarius" organizacji pozarządowej SOS Mediterranee z 629 migrantami.

Statek wpłynął ostatecznie do portu w Walencji w Hiszpanii.

Szef włoskiego MSW ostrzegł, że nie zostaną wpuszczone także dwa następne statki organizacji pozarządowych ratujące migrantów i zalecił im, by szukały innych portów, do których będą mogły wpłynąć. Do Hiszpanii zaapelował zaś, aby przyjęła "następnych 66 tys. migrantów".

"Po Hiszpanii przyjdzie kolej na Francję, by ich przyjęła" - dodał włoski wicepremier.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IMIGRACJA, LUDNOŚĆ, MIGRACJA, MORZE ŚRÓDZIEMNE, PAP, POLITYKA, RZĄD, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 A-Z 18.06.2018 12:57
Niezalogowany użytkownik "Dodał: "Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby sprowadzić pół Afryki na terytorium Włoch".
"Mam dosyć przemytu ludzi" - zaznaczył."

Nareszcie, GŁOS ROZSĄDKU!
Przemytników nie interesuje LOS tych 'BIEDNYCH" (płacących olbrzymie pieniądze za przemyt) "oszukiwanych" migrantów. Interesuje ich wyłącznie KASA i to bardzo duża KASA!!! Może nareszcie ta wiedza dotrze do decydentów (po stronie władzy)!!!
Plusów: 2 Anda 18.06.2018 12:23
Niezalogowany użytkownik Mistrz!

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl