Psychiatra ostrzega kibiców

dodane 19.06.2018 10:26

PAP |

Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

Psychiatra ostrzega kibiców   PAP/Bartłomiej Zborowski Trening reprezentacji Polski

Doktor Agata Wysocka-Studzińska przyznaje, że dla kibiców nie ma żadnej dobrej rady, która pozwoliłaby im poradzić sobie z emocjami, jakie ich czekają.

"Żadna rada nie pomoże, jeżeli ktoś jest entuzjastą sportu" - mówi psychiatra. Jedno, co zaleca, to mniej alkoholu przed, w trakcie i po meczu. "Alkohol zmniejsza dystans do rzeczywistości i obniża samokontrolę" - wyjaśnia.

Podkreśla, że w dużo lepszej sytuacji znajdują się kibice, dla których piłka nożna nie jest ich całym życiem. "Oni potrafią sobie zracjonalizować nawet porażkę. Wytłumaczą sobie, że np. skład drużyny był nieodpowiedni albo przeciwnik rzeczywiście dysponował dużo większymi umiejętnościami" - wyjaśnia Wysocka-Studzińska.

Nie ukrywa, że dla entuzjastów futbolu, a przede wszystkich ich otoczenia, czas mistrzostw świata może być trudny. W pracy mogą mieć osłabioną sprawność, utrudnioną koncentrację, gdyż ich wszystkie myśli krążą wokół rozgrywek, szczególnie polskiej reprezentacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 20.06.2018 13:04
Niezalogowany użytkownik nie, trzeba aż lekarza psychiatry z doktoratem:)
Plusów: 3 Kubol 19.06.2018 14:42
Niezalogowany użytkownik Trzeba aż lekarza psychiatrę cytować by napisać o tym, co każdy wie?
Plusów: 4 gut 19.06.2018 13:24
Niezalogowany użytkownik Zaśnięcie przed telewizorem jest czasem najlepszą pochwałą programu. ;-)
Phil Bosmans
Plusów: 2 Spoko 19.06.2018 11:41
Niezalogowany użytkownik To ja już dla tych co mogą sobie nie poradzić z emocjami zaspojleruję wynik - będzie 3:2 niestety dla "Lwów Terangi". :)

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl