107,6 FM

24.6.2018 Słuchać i towarzyszyć młodzieży

24.6.2018 Słuchać i towarzyszyć młodzieży  

Młodzi ludzie czują się samotni, niedowartościowani, niewysłuchani… W świecie, w którym to młodzież zaczyna nadawać ton, brzmi to tyleż absurdalnie, co niepokojąco… Czy zaplanowany na październik nadzwyczajny synod biskupów poświęcony młodzieży znajdzie receptę na duszpasterstwo młodzieży?
We wtorek, 18 czerwca zostało opublikowane „Instrumentum laboris", czyli dokument wprowadzający w ten synod, przygotowany m.in. na podstawie odpowiedzi na ankiety, które otrzymali młodzi i duszpasterze z całego świata. W dokumencie mowa m.in. o potrzebie towarzyszenia młodym.

O tym rozmawiamy z naszym gościem, którym jest ks. Adam Koppel, wikariusz w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, odpowiedzialny także za Program Młodzi Na Progu.

cz.1

cz.2

cz.3

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy