107,6 FM

Gdynia tętniąca wizją rozwoju

Dyskusja o wyzwaniach dla Polski, rozpoczęta przez Mateusza Morawieckiego, dotarły na wybrzeże.

Po co nam port w Gdyni, jeśli mamy port w Hamburgu. Jeśli tak sprawę przyszłości kraju postawiłyby elity II RP, prezydent Gdyni nie przyjmowałby dzisiaj u siebie premiera, połowy rządu i setek gości z całej Polski. Nie ma lepszego miejsca na kongres nazwany Forum Wizja Rozwoju niż miasto, które powstało jako twór wizji rozwoju Polski sprzed blisko 100 laty. Ze wsi rybackiej Gdynia w ciągu kilku lat zamieniła się w najnowocześniejszy port na Bałtyku. I jak podkreśla jej prezydent, Wojciech Szczurek, wciąż jest jednym z liderów innowacyjności w Polsce.

Rząd Mateusza Morawieckiego ma ambitne plany modernizacyjne. I jego członkowie dyskutują o nich w wielu miejscach w Polsce. Premiera Morawieckiego i jego ministrów nie mogło zabraknąć też na Forum Wizja Rozwoju. Szef rządu mówił w czasie swojego wystąpienia o reindustrializacji Polski i jej internacjonalizacji, czyli wspomaganiu polskich firm w stawaniu się firmami międzynarodowymi. O zrealizowanych i wdrażanych reformach mówili m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz czy minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, w takim miejscu jak Gdynia, nie mogło zabraknąć odniesień do czasów II RP. Tak jak w wielu innych miejscach, i tu się podkreśla podobne ambicje Polaków do unowocześnienia swojego kraju. Zarówno 100 lat temu, jak i dzisiaj. Dlatego obok dyskusji historii, dużą rolę na Forum Wizja Rozwoju odgrywają dyskusje o ekomobilności, robotyzacji czy e-gospodarce. Tegoroczne Forum Wizja Rozwoju jest pierwszą edycją tej imprezy. Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnych spotkaniach w Gdyni coraz większą ich część będą stanowiły rozmowy o sukcesach w unowocześnianiu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama