Prezydent znieważył Boga

dodane 26.06.2018 14:22

KAI |

Filipiński arcybiskup wezwał do modlitwy za prezydenta Rodrigo Duterte, który nazywał Boga głupcem. Rzecznik szefa państwa stwierdził, że prezydent używa ostrego języka, by wyrazić swe prywatne poglądy.

Prezydent znieważył Boga   Keith Bacongco / CC 2.0 Prezydent Filipin Rodrigo Duterte

W przemówieniu wygłoszonym w Davao 22 czerwca Duterte odniósł się do opisanej w Biblii historii Adama i Ewy, kwestionując logikę działań Boga. Nie spodobało mu się to, że gdy Adam zjadł owoc poznania dobra i zła, zło przyszło na świat. - Kim jest ten głupi Bóg? - pytał prezydent. - Tworzysz coś doskonałego, a potem wymyślasz wydarzenie, które może kusić i zniszczyć jakość twojej pracy. Skoro tak, to ten skur... jest głupi.

Za nieracjonalną uznał także koncepcję grzechu pierworodnego. - To są czyny twojej matki i twojego ojca. Jeszcze się nie urodziłeś, a już masz grzech pierworodny. Co to za religia? Nie mogę tego zaakceptować - stwierdził Duterte.

Po krytyce, z jaką spotkała się ta wypowiedź w kraju, w którym 80 proc. obywateli należy do Kościoła katolickiego, rzecznik prezydenta Harry Roque wezwał Filipińczyków, by pogodzili się z tym, że ich przywódca używa ostrego języka, by wyrazić swe przekonania. - To są prywatne przekonania prezydenta. Jesteśmy wolni, by wierzyć w religię i jesteśmy także wolni, by nie wierzyć w religię. Prezydent ma swe prywatne przekonania duchowe - próbował tłumaczyć Roque.

Były przewodniczący konferencji episkopatu Filipin abp Socrates Villegas wezwał 26 czerwca do modlitwy o uzdrowienie prezydenta i o Boże przebaczenie dla niego. Jednocześnie odrzucił jego błędne opinie na temat Boga i Biblii, cytując fragmenty z Katechizmu Kościoła Katolickiego dla młodych (YouCat), przedstawiające właściwe znaczenie biblijnej opowieści.

Wyraził przy tym przypuszczenie, że „gdyby Duterte był bardzo kochany, to sam by obdarzał miłością”. Być może jest on poraniony z powodu trudnej przeszłości - przypuszcza metropolita Lingayen-Dagupan.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Marcin 30.10.2018 12:54
Niezalogowany użytkownik podobno Duterte był molestowany przez księdza, za zbrodnie wobec narkomanów powinien być osądzony, ale powinniśmy za niego się modlić, skoro sam cierpiał.
Plusów: 2 Bolek 29.06.2018 14:02
Niezalogowany użytkownik Choć raz tytuł oddaje prawdę: znieważył Boga a nie tzw. uczucia religijne.
Plusów: 0 Maciej 28.06.2018 13:49
Niezalogowany użytkownik Rzeczywiście o L. Kaczyńskim zapomniałem. Wymieniłem tylko tych żyjących, tak przy okazji. Prawdą jest oczywiście, że również on był zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego. Po co o "Bolku", bo najbardziej nabrali się właśnie ludzie na niego, w tym również ja. Odpowiedzialny jest w dużej mierze za to, co mamy teraz. Konsekwencje jego decyzji politycznych ponosimy do dzisiejszego dnia, a końca tych decyzji, poprzez nieudolnych kolejnych prezydentów nie widać.
Plusów: 5 Gość 27.06.2018 19:07
Niezalogowany użytkownik co Najwyższemu można "wynagrodzić" ?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl