Czy Kościół zapisał się do PiS-u?

dodane 28.06.2018 11:05

fk

Tytułowe pytanie to pierwsza z kwestii, na które odpowiada abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Czy Kościół zapisał się do PiS-u?   henryk przondziono /foto gość Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski

Krakowski metropolita mierzy się z zarzutami o upolitycznieniu Kościoła, wymienia elementy programu PiS, które są zbieżne z  katolicką nauką społeczną. – Nie oznacza to jednak, że obecny obóz rządzący uwzględnia wszystko, co Kościół głosi – zauważa arcybiskup, wskazując na zwlekanie w sprawie ustawy znoszącej aborcję eugeniczną. – Kościół w tej sprawie nie pójdzie na żadne ustępstwa – przypomina.

Prowadzący rozmowę Bogumił Łoziński przytacza opinię, wyrażaną nawet przez część katolików, że lepiej nie ruszać teraz kwestii aborcji, „bo utrata władzy przez PiS może oznaczać zdobycie większości przez ugrupowania zapowiadające lewicową rewolucję obyczajową”.

Co na to arcybiskup? – o tym (a także m.in. o instrukcji KEP do adhortacji Amoris laetitia) dowiesz się z rozmowy pt. „Politycy zapominają o Opatrzności” w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Możesz także zakupić e-wydanie lub uzyskać dostęp do samego wywiadu w formie cyfrowej.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 17 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Katolik 01.07.2018 22:36
Niezalogowany użytkownik Przede wszystkim ulica to jedna z form protestow demokratycznych.Bruksela jest nasza gdyz wstapilismy dobrowolnie do EU i mamy prawo zwracac sie do Brukseli zupelnie tak samo jak kiedys Litwini i Polacy mieli prawo interweniowac u Jagielly i jego nastepcow.A wiec nie ma mowy o Targowicy.A Traktat Lizbonski negocjowali i podpisali Kaczynscy nazywajac to wielkim sukcesem.Po opublikowaniu zapisow z czarnych skrzynek i zakonczenia polskiego sledztwa prokuratorskiego jak i sledztwa Panstwowej Komisji Lotniczej,ktore wykazaly jasno co bylo przyczyna wypadku nalezalo sie wyciszyc.A tak wyszlo jak wyszlo.Sam Kaczynski sprawe wyciszyl wywalajac Macierewicza a opinia pozostala.I nalezalo sie wlaczyc w sprawe pomocy uchodzcow przynajmniej chrzescjan ze Syrii a nie kategorycznie odmowic.Oczekiwanie litosci dla nienarodzonych wobec faktu braku jej dla juz urodzonych jest daremne.
Plusów: 1 Katolik 01.07.2018 22:19
Niezalogowany użytkownik Jaki zblizony program ma PiS do tego co glosi Kosciol?Od kiedy to Kosciol glosi,ze przesladowanym nalezy odmowic pomocy i zaknac przed nimi drzwi?
Plusów: 6 Snopkowy 29.06.2018 09:16
Niezalogowany użytkownik Przeczytałem artykuł ,jedyne co mnie gryzie to że hierarcha kościoła posługuje się propagandowymi epitetami, które zostały stworzone aby zdobywać głosy w wyborach. Chyba że uważacie, że wyzywanie ludzi od lewaków i targowicy to katolicka nauka społeczna plynąca z dobroci serca, budująca kościół POWSZECHNY...
Plusów: 12 bisnetus 28.06.2018 23:02
Niezalogowany użytkownik Kiedyś zobaczyłem w kościele na mszy wrak Tupolewa w Żłobku Bożonarodzeniowym. Wyszedłem z kościoła z obrzydzeniem na to świętokradztwo i postanowieniem, że nie wstąpię w mury polskiego kościoła, póki ten się nie nawróci z powrotem na katolicyzm i chrześcijaństwo. Za granicą, jak jestem, to do kościoła chodzę. Ale tam są normalne powszechne kościoły katolickie. A nie przybudówki pogańskich i służących szatanowi partii.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl