107,6 FM

Czy Kościół zapisał się do PiS-u?

Tytułowe pytanie to pierwsza z kwestii, na które odpowiada abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Krakowski metropolita mierzy się z zarzutami o upolitycznieniu Kościoła, wymienia elementy programu PiS, które są zbieżne z  katolicką nauką społeczną. – Nie oznacza to jednak, że obecny obóz rządzący uwzględnia wszystko, co Kościół głosi – zauważa arcybiskup, wskazując na zwlekanie w sprawie ustawy znoszącej aborcję eugeniczną. – Kościół w tej sprawie nie pójdzie na żadne ustępstwa – przypomina.

Prowadzący rozmowę Bogumił Łoziński przytacza opinię, wyrażaną nawet przez część katolików, że lepiej nie ruszać teraz kwestii aborcji, „bo utrata władzy przez PiS może oznaczać zdobycie większości przez ugrupowania zapowiadające lewicową rewolucję obyczajową”.

Co na to arcybiskup? – o tym (a także m.in. o instrukcji KEP do adhortacji Amoris laetitia) dowiesz się z rozmowy pt. „Politycy zapominają o Opatrzności” w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Możesz także zakupić e-wydanie lub uzyskać dostęp do samego wywiadu w formie cyfrowej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama