Premier: W sprawie uchodźców stanowisko Polski jest teraz stanowiskiem UE

dodane 29.06.2018 15:43

PAP |

Stanowisko Polski ws. relokacji uchodźców jest od teraz stanowiskiem Unii Europejskiej - mówił w piątek po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał udało się powstrzymać dwuletnią, silną presję niektórych państw ws. przymusowej relokacji.

Premier: W sprawie uchodźców stanowisko Polski jest teraz stanowiskiem UE   PAP/Marcin Kmieciński Premier Mateusz Morawiecki

Premier podkreślił, że rozmowy trwały nie tylko wiele godzin w nocy z czwartku na piątek podczas szczytu UE, ale także w trakcie ostatnich wielu miesięcy.

"Powstrzymaliśmy dwuletnią bardzo silną presję ze strony wielu państw. Zdołaliśmy zabezpieczyć też jedność naszego regionu. To jest okoliczność, którą warto podkreślić, bo ktoś w przeszłości tą jedność bardzo mocno nadwątlił" - mówił Morawiecki.

"Przekonaliśmy po prostu do naszych racji, że model dystrybucji uchodźców czy relokacji uchodźców nie może polegać na zmuszaniu państw członkowskich do przyjmowania jakichkolwiek grup uchodźców wbrew woli suwerennego państwa. My przekonaliśmy właściwie w pełni pozostałe kraje UE. Stanowisko Polski jest od dzisiaj w nocy stanowiskiem UE" - dodał szef polskiego rządu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, MATEUSZ MORAWIECKI, ORGANIZACJE, PAP, PREMIER, RZĄD, SZCZYT, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 41 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Hrabia 04.07.2018 03:03
Niezalogowany użytkownik A moze by tak przyjac ponad milionowa grupe naszych uchodzcow z Anglii? ...Tylko czy oni zechca wrocic?
Plusów: 0 Katolik 02.07.2018 20:37
Niezalogowany użytkownik Kler to inaczej duchowienstwo.Jesli ksiadz prof. Borkowski w Radiu Maryja mowi o uchodzcach ze Syrii ogarnietej wojna nazywajac ich "nachodzcami" i wzywa do zamykania przed nimi granic to napewno nie mowi tym samym jezykiem co papiez Franciszek,ktory wlasnie takiej rodzinie uchodzcow udostepnil swoje mieszkanie.Chodzi o Mt 25, 21 wcisnalem przez pomylke.Wlasciwie to jest calosc a szczegolnie 31-46.
Plusów: 6 Bogdan 02.07.2018 19:22
Niezalogowany użytkownik Wątpię, że masz takie "rozumienie" jak nasz papież. Np. ludzi, których Ty nazywasz "polskim klerem", on nazywa braćmi kapłanami.

Ponadto dlaczego generalizujesz?
To prawda, że część księży w Polsce (i nie tylko w Polsce) nie zawsze zgadza się z niektórymi wypowiedziami papieża Franciszka, ale podchodząc do sprawy uczciwie jest również duża część duchowieństwa, która w pełni zgadza się z Ojcem Świętym. Kościół poszukuje prawdy i w tym celu prowadzone są m.in. różnego rodzaju badania i wewnętrzne dialogi, a czasem nawet spory.

Mam jeszcze pytanie o Mt 21, ten fragment Ewangelii zawiera wiele ważnych treści. Czy mógłbyś sprecyzować, które dokładnie wersety masz na myśli, ponieważ z kontekstu tego nie potrafię wywnioskować.
Plusów: 6 Krystian 02.07.2018 18:53
Niezalogowany użytkownik To prawda, że IRA robiło zamachy, ale Ci ludzie postępowali niezgodnie z doktryną chrześcijańską. Wiedzieli o tym i wielu miało wyrzuty sumienia będąc świadomym, że działają wbrew wyznawaniej religii.
Natomiast muzułmanie organizujący zamachy i mordujący ludzi działają zgodnie z islamem i w imię islamu.

Ale ja pytałem o: (Dremor 30.06.2018 12:55) "[...] Ostatni przypadek z Belgii pokazuje, że "islamskim terrorystą" może zostać nawet katolik [...]"
Co to za zamach?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl