107,6 FM

Jaka pogoda czeka nas przez weekend?

IMGW informuje, że Europa wschodnia, południowa oraz krańce północno-zachodnie są w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominuje wyż znad Morza Norweskiego. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu, jedynie na krańcach wschodnich zaznacza się wpływ niżu znad Ukrainy. Z północy napływa przetransformowana masa zimnego powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie kraju początkowo małe. Okresami, szczególnie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, wysoko w Karkonoszach po południu także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 17 st. do 21 st., chłodniej w kotlinach sudeckich: 16 st. oraz na Podhalu: 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, a na północy miejscami do 65 km/h, północny.

W nocy z soboty na niedziele zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, głównie we wschodniej połowie kraju wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na ogół słabe, jedynie na południowym wschodzie oraz na Pomorzu Wschodnim wysokość opadów miejscami do 10 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 8 st. do 11 st., chłodniej w kotlinach górskich: 5 st., 6 st., a cieplej na wybrzeżu: 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów w pasie od Mazowsza po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Na tym obszarze prognozowana wysokość opadów miejscami około 15 mm, a w Karpatach około 20 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 17st. do 20 st., chłodniej na północnym wschodzie i Podhalu: 12 st., 13 st. oraz w kotlinach sudeckich: 14 st., 16 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, na wybrzeżu porywy do 60 km/h, północny i północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 19st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem oraz rano możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 10 mm. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama