107,6 FM

Ryzyko większe, policja będzie czujniejsza

Festiwal Pol'and'Rock - dawniej Przystanek Woodstock - w Kostrzynie nad Odrą jest imprezą masową podwyższonego ryzyka. Przeczytaj oświadczenie lubuskiej Policji.

"Po raz kolejny lubuscy policjanci zaangażowani są w zapewnienie bezpieczeństwa jednej z największych imprez masowych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Wkład w służbę policjantów, pracujących w Kostrzynie nad Odrą podczas festiwalu, jest doceniany przez samych miłośników tego wydarzenia.

Dla Policji priorytetem jest bezpieczeństwo każdego, kto w tym czasie zdecyduje się odwiedzić miejsce, które w kulminacyjnych momentach koncentruje nawet kilkaset tysięcy osób. To spore wyzwanie i ogromna odpowiedzialność dla instytucji, która jest najbardziej odpowiedzialna za bezpieczeństwo.

W takich sytuacjach Policja musi przedsięwziąć środki, które w sytuacji kryzysowej dadzą rękojmię optymalnej reakcji na określone zagrożenia. Te zostały bardzo wyraźnie zdefiniowane w analizie ryzyka przygotowanej przez policyjnych ekspertów i zawarte w opinii Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. Chodzi o możliwość wystąpienia m.in.:

  • zamachów terrorystycznych;
  • paniki wywołanej fałszywym alarmem lub faktycznie zaistniałym zamachem;
  • zakłóceniami ładu i porządku publicznego;
  • przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu;
  • przestępstw narkotykowych;
  • przestępstw na tle seksualnym.

Warto wskazać, że te zagrożenia zostały zdefiniowane przez samego organizatora tegorocznego festiwalu i przesłane do gorzowskiej Policji we wniosku o wydanie opinii. To ważne, że sam organizator zauważa mogące wystąpić zagrożenia, na które w poprzednich latach wskazywała Policja.

Chcemy podkreślić, że status imprezy masowej podwyższonego ryzyka (Duża Scena i Mała Scena) ma na celu zapewnienie wszystkim uczestnikom tego wydarzenia bezpieczeństwa, które w takich sytuacjach powinno być wspólnym mianownikiem zarówno dla samego organizatora, jak i służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie festiwalu. Ten rodzaj zabezpieczenia funkcjonujący już w poprzednich latach sprawił, że nie doszło zdarzeń, z którymi mierzyły się państwa Europy Zachodniej."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama