Co Stolica Apostolska sądzi o terroryzmie?

dodane 02.07.2018 07:10

VATICANNEWS.VA |

Terroryzm jest zagrożeniem dla nas wszystkich i musimy go zwalczać, gdziekolwiek występuje, pod jakąkolwiek flagą, bez względu na środki, którymi się posługuje – mówił przedstawiciel Watykanu na konferencji Rady Bezpieczeństwa na temat zwalczania terroryzmu.

Co Stolica Apostolska sądzi o terroryzmie?   Pixabay

Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ podkreślił, że rządy krajów potrzebują pomocy w walce przeciw rozprzestrzenianiu się ideologii terrorystycznych i zapobieganiu ekstremizmom. Pomoc ta powinna wykraczać poza tradycyjne analizy dotyczące pokoju i bezpieczeństwa, a wiecej czerpać z oenzetowskich ekspertyz na temat praw człowieka, rozwoju i edukacji. Tylko wtedy Biuro ds. Zwalczania Terroryzmu może pomóc w przeciwdziałaniu brutalnym działaniom ekstremistycznym zanim dojdą one do skutku – mówił watykański dyplomata.

Abp Bernardito Auza wskazał również, że niezwracanie uwagi na łamanie praw człowieka w poszczególnych państwach czy nieposzanowanie praworządności wzmaga poparcie dla miejscowych grup terrorystycznych. Dlatego delegacja watykańska wzywa ONZ do zacieśnienia współpracy ze społeczeństwami obywatelskimi, użycia odpowiednich narzędzi pomocy, aby uchronić je przed radykalizacją i zdobyć ich wsparcie w walce z tym problemem.

Papieski dyplomata zwrócił też uwagę na zaangażowanie Stolicy Apostolskiej w dialog z innymi religiami i wspólnotami, który pomaga zapobiegać nadmiernej radykalizacji i przemocy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ONZ, RADA BEZPIECZEŃSTWA, TERRORYZM, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 maryja! 02.07.2018 14:29
Niezalogowany użytkownik Generalnie można przyjąć, że ekstremizm i radykalizm jest wrogiem pokoju, ponieważ ich przedstawiciele dążą do konfrontacji, a nie dialogu. Terroryzm nie jest im obcy, gdyż także poprzez terror zdobywają zwolenników. Stabilność rządów jest bardzo istotna dla sytuacji w państwie. Do tego potrzebna jest efektywna walka z korupcją, przestępczością zorganizowaną, populizmem, ubóstwem (w efekcie którego radykalizują się postawy społeczne z racji swojego politycznego i psychologicznego wydźwięku terroryzmu). Terroryzm można zwalczać tylko w przypadku stabilizacji państw. Rządy muszą być gotowe realizować społeczne potrzeby bez wzglądu na egoizm. Są przecież terroryści antyaborcyjni w USA, także m.in. lewicowi w Hiszpanii i prawicowi na Wyspach, fundamentaliści islamscy i hinduscy, przestępczość zorganizowana i organizacje terrorystyczne prowadzace wojny hybrydowe w imieniu reżimów totalitarnych. Terroryzm powinien być przedmiotem zainteresowania stabilnych państw demokratycznych realizujących nieideologiczną zasadę dobra wspólnego prowadząc od demokracji do porzucenia populizmu i dominacji rządu sprawiedliwości społecznej.
Plusów: 0 Dremor 02.07.2018 14:27
Otwartość na emigrantów jest skuteczną metodą zwalczania terroryzmu. Dlatego terroryści tak bardzo sprzeciwiają się wszelkim próbom ucieczki do Europy.
Plusów: 9 gosc 02.07.2018 11:01
Niezalogowany użytkownik Otwartośc na imigrantow z krajow islamskich jest utrudnianiem walki z terroryzmem, jest sprzyjaniem jego rozpowszechniania.

wszystkie komentarze >