107,6 FM

Gwiazda reprezentacji Francji oddaje pieniądze za mecze dla niepełnosprawnych

19-latek zachwyca nie tylko na boisku, ale również swoimi decyzjami.

Kylian Mbappé - 19-letni reprezentant Francji, który strzelił Argentynie dwie bramki i wywalczył rzut karny, stał się bez wątpienia bohaterem dla kibiców znad Sekwany. Młody napastnik w czasie spotkania 1/8 finału mistrzostw świata poprowadził trójkolorowych do zwycięstwa nad drużyną Messiego, a przy okazji został w czasie tego meczu najszybszym piłkarzem świata - w czasie jednego z rajdów osiągnął prędkość ponad 37 km/h. 

Mbappé spisuje się świetnie na boisku, ale też poza nim. Piłkarz postanowił, że wszelkie premie za grę w reprezentacji Francji na mundialu przekaże na cele charytatywne. Pieniądze trafią na konto fundacji Premiers de Cordée, której Kylian jest ambasadorem. Organizacja ta zajmuje się urządzaniem zajęć sportowych dla niepełnosprawnych dzieci.

O jakich kwotach mówimy? Reprezentant Francji za występ w jednym mundialowym meczu otrzymuje od swojej federacji ok. 20 tys. euro. Mbappé wystąpił jak dotąd w czterech meczach. Jeśli Francja dotrze do finału, a piłkarz ten zagra w każdym meczu, wtedy Premiers de Cordée otrzyma około 140 tys. euro.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama