Wykonano karę śmierci na przywódcy sekty Aum

dodane 06.07.2018 06:50

PAP |

Shoko Asahara, którego prawdziwe nazwisko brzmi Chizuo Matsumoto, były przywódca Aum, japońskiej sekty, która rozpyliła w tokijskim metrze gaz bojowy sarin w 1995 roku, został stracony w piątek - podała agencja KYODO.

Wykonano karę śmierci na przywódcy sekty Aum   PAP/EPA/JIJI PRESS Shoko Asahara

Przywódca sekty Najwyższej Prawdy Aum, Shoko Asahara był pierwszym, na którym wykonano wyrok z 13 skazanych na najwyższą karę za serię ataków.

Asahara został skazany na śmierć przez powieszenie w 2004 r. nie tylko za zorganizowanie zamachu w tokijskim metrze w 1995 r., lecz także za zamach z czerwca 1994 roku z użyciem sarinu w kolejce podziemnej w mieście Matsumoto, zabójstwa występującego przeciw sekcie Aum prawnika Tsutsumiego Sakamoto i jego rodziny, mordowanie nieposłusznych wyznawców i osób, które pomagały im opuścić sektę, a także za zlecenie swym wyznawcom produkcji i magazynowania broni konwencjonalnej i chemicznej.

Atak w Tokio miał miejsce 20 marca 1995 r. około godziny 8.00 rano, w porze największego komunikacyjnego szczytu, pięciu członków sekty w wagonach pięciu linii stołecznego metra umieściło plastikowe worki z gazem bojowym sarin, który paraliżuje system nerwowy i ma działanie 500-krotnie silniejsze od cyjanku potasu. 12 osób poniosło śmierć, a kilka tysięcy w wyniku zatrucia zostało skazanych na ciężkie cierpienia.

Asahara został aresztowany 16 maja 1995 roku. Podczas procesu odmawiał składania zeznań przed sądem, z zamkniętymi oczami mamrocząc tylko niezrozumiałe słowa i wydając mistyczne dźwięki.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JAPONIA, PAP, SEKTY, TERRORYZM, WYZNANIA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 podaj nick 06.07.2018 09:50
Niezalogowany użytkownik też mamy w polskiej historii zbrodniarzy, którzy uważają, że ich wymiar sprawiedliwości nie dotyczy, też z premedytacją niszczyli ludzi, tylko nie skończyli jak ten Japończyk, a zostali lub ich potomkowe siłą przewodnią po zmianach systemowych promując hasło Polacy nic się nie stało albo wręcz mają główny wpływ na kształt tegoż wymiaru sprawiedliwości promując w ramach niego różne patologie w tym nie karalność dla podobnych sobie kast i grupek
Plusów: 1 K 06.07.2018 09:17
Niezalogowany użytkownik Kara śmierci jest w wielu wypadkach jedyną sprawiedliwą karą i przypomina ludziom, że zbrodnie mogą być odpowiednio ukarane, i że oprócz kar doczesnych istnieje kara śmierci wiecznej - potępienie. Trzeba tę karę przywrócić w naszym kraju.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl