Czy tożsamość płciowa zależy od płci biologicznej?

dodane 06.07.2018 09:38

Facebook

Błyskotliwa wypowiedź Bena Shapiro.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Przeczytaj komentarze | 25 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Wojtek 18.08.2018 11:25
Niezalogowany użytkownik W układzie dwójkowym 60 NIE ISTNIEJE. W tym układzie są tylko zera i jedynki...
Panie Kopyrda, napisał Pan: "A przed tym obowiazywaly normy spopleczne, ktore, nota bene, sa sforumolwane, m.in. w Biblii." W Biblii nie jest napisane, że leworęczność jest przeszkodą do osiągnięcia zbawienia. Leworęczność jest pewnym utrudnieniem natury praktycznej w życiu, podobnie jak np. brak prawa jazdy, czy brak matury, ale nie jest grzechem! Jeżeli kiedyś starano się kogoś oduczyć leworęczności, to ze względów praktycznych, a nie religijnych, czy prawnych. Natomiast ŻĄDANIE, by biologicznego mężczyznę uznać za kobietę, to jest jednak coś innego. To jest fałsz, niesprawiedliwość i zło! Spełnienie żądań transwestytów byłoby dewastacją Dekalogu, prawa naturalnego i wszelkich norm społecznych. Żądań wszelkich seksoholików nie potwierdzają żadne badania naukowe nad mózgiem człowieka, bo... nie mogą! - Naukowcy nie radzą sobie przecież z mózgiem komara, a co dopiero człowieka... ! A poza tym gołym widać, że wszelkie manipulacje na moralności prędzej, czy później kończą się katastrofą człowieka. To nie Pismo Święte się kompromituje, tylko ci co je próbują "poprawiać" i "czynić przyjemnym". Dowody? - Sodoma, Gomora, Rzym (zwłaszcza czasów Nerona), faszyzm, komunizm, a współcześnie dzika wolność a'la Unia Europejska. Na koniec przytaczam fragment 1 Listu Św. Pawła do Koryntian: "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.

Swoboda obyczajów

12 Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno7, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. 13 Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu8. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. 14 Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. 15 Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa?9 Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! 16 Albo czyż nie wiecie, że ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno ciało? Będą bowiem - jak jest powiedziane - dwoje jednym ciałem10. 17 Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. 18 Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała11; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy11. 19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci12. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!". (1 Kor. 6, 9-20).
Plusów: 1 Barten 08.07.2018 21:53
Niezalogowany użytkownik Tak, bo pojęcie to "płeć biologiczna" zostało wprowadzone na gruncie psychologię i socjologię w zeszłym stuleciu by wprowadzić rozróżnienie (a w zasadzie zamęt) i miejsce dla nowych pojęć. Wczesniej istniało pojecie "płeć" - czytelne i oczywiste, które ze wzgledu na różnorodność natury bywalo przez biologię uszczególawiane.
Plusów: 7 Kopyrda 08.07.2018 18:40
Panie Eugeniuszu: O tym, ze moje zadanie bylo sluszne, nikt nie wiedzial. Pionierskie badania Sperry'ego dotyczace anatomii mozgu i kontroli jego roznych obszarow nad czynnosciami i zachowaniem rozpoczely sie w latach 60-tych. A przed tym obowiazywaly normy spopleczne, ktore, nota bene, sa sforumolwane, m.in. w Biblii. I dlatego faktami nikt sie nie przjemowal. Wszyscy mieli byc praworeczni i juz. A poniewaz wiekszosc ludzkosci jest praworeczna, swiat jest zorganizowany ergonomicznie niemalze wylacznie dla ludzi praworecznych. Stad, jako dziecko a pozniej nastolatek nie moglem sobie poradzic z, n.p. nozyczkami. Na szczescie koledzy mi pomagali. Z czego wynika, ze transplciowosc nie jest "wbrew faktom." I to, ze ludzi domagaja sie uznania tego i wynikajacej z nich tozsamosci ma podloze biologiczne. To podloze jest zrodlem tozsamosci. I dlatego ludzie domagaja sie uznania takiej tozsamosci. Niesprawiedliwe i zle jest nieprzyjmowanie tego do wiadomosci i proby pozbawiania ludzi godnosci osobistej z tego powodu.

wszystkie komentarze >