107,6 FM

Czy tożsamość płciowa zależy od płci biologicznej?

Błyskotliwa wypowiedź Bena Shapiro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • tak i nie tak
  07.07.2018 20:23
  Gdyby Rodzice, albo i całe Społeczeństwo, wychowywali mnie jak Dziewczynkę, na pewno bym się nią czuł. Jak jest biologicznie, przynajmniej do czasu kiedy wychowanie ma na człowieka wpływ najprzemożniejszy, nie miałbym zielonego pojęcia i nie miałoby to żadnego znaczenia. Z tym, że z nimi wszystkimi byłoby coś nie tak... Zakładając że wychowujący nie popełnili tak rażącego błędu, a mimo to czułbym się kimś innym niż jestem, trzeba by to uznać za wybryk natury i zapisać tak jak się czuję. Co zresztą się dzieje, a dotyczy na szczęście tylko wyjątkowych, biologicznie uwarunkowanych przypadków.
 • Eugeniusz_Pomorze_
  07.07.2018 23:13
  Panie Kopyrda, Pan nie zrozumiał mnie. Chodzi o to, że przed laty SŁUSZNIE żądał Pan, by uznać Pana za takiego, jakim Pan faktycznie był, czyli za leworęcznego. Teraz jest inaczej, bo teraz żąda Pan, by uznawano Pana za tego, którego będzie chciał Pan być uznawany, czyli mimo tego, że jest Pan leworęczny, to żąda Pan, by jeśli się tak Panu spodoba, to my wszyscy WBREW FAKTOM mamy Pana traktować, jak praworęcznego. To jest właśnie niemądre i nienormalne, a także niesprawiedliwe i złe!
  doceń 4
 • Kopyrda
  08.07.2018 18:40
  Panie Eugeniuszu: O tym, ze moje zadanie bylo sluszne, nikt nie wiedzial. Pionierskie badania Sperry'ego dotyczace anatomii mozgu i kontroli jego roznych obszarow nad czynnosciami i zachowaniem rozpoczely sie w latach 60-tych. A przed tym obowiazywaly normy spopleczne, ktore, nota bene, sa sforumolwane, m.in. w Biblii. I dlatego faktami nikt sie nie przjemowal. Wszyscy mieli byc praworeczni i juz. A poniewaz wiekszosc ludzkosci jest praworeczna, swiat jest zorganizowany ergonomicznie niemalze wylacznie dla ludzi praworecznych. Stad, jako dziecko a pozniej nastolatek nie moglem sobie poradzic z, n.p. nozyczkami. Na szczescie koledzy mi pomagali. Z czego wynika, ze transplciowosc nie jest "wbrew faktom." I to, ze ludzi domagaja sie uznania tego i wynikajacej z nich tozsamosci ma podloze biologiczne. To podloze jest zrodlem tozsamosci. I dlatego ludzie domagaja sie uznania takiej tozsamosci. Niesprawiedliwe i zle jest nieprzyjmowanie tego do wiadomosci i proby pozbawiania ludzi godnosci osobistej z tego powodu.
  doceń 7
 • Eugeniusz_Pomorze_
  08.07.2018 23:24
  Panie Kopyrda, napisał Pan: "A przed tym obowiazywaly normy spopleczne, ktore, nota bene, sa sforumolwane, m.in. w Biblii." W Biblii nie jest napisane, że leworęczność jest przeszkodą do osiągnięcia zbawienia. Leworęczność jest pewnym utrudnieniem natury praktycznej w życiu, podobnie jak np. brak prawa jazdy, czy brak matury, ale nie jest grzechem! Jeżeli kiedyś starano się kogoś oduczyć leworęczności, to ze względów praktycznych, a nie religijnych, czy prawnych. Natomiast ŻĄDANIE, by biologicznego mężczyznę uznać za kobietę, to jest jednak coś innego. To jest fałsz, niesprawiedliwość i zło! Spełnienie żądań transwestytów byłoby dewastacją Dekalogu, prawa naturalnego i wszelkich norm społecznych. Żądań wszelkich seksoholików nie potwierdzają żadne badania naukowe nad mózgiem człowieka, bo... nie mogą! - Naukowcy nie radzą sobie przecież z mózgiem komara, a co dopiero człowieka... ! A poza tym gołym widać, że wszelkie manipulacje na moralności prędzej, czy później kończą się katastrofą człowieka. To nie Pismo Święte się kompromituje, tylko ci co je próbują "poprawiać" i "czynić przyjemnym". Dowody? - Sodoma, Gomora, Rzym (zwłaszcza czasów Nerona), faszyzm, komunizm, a współcześnie dzika wolność a'la Unia Europejska. Na koniec przytaczam fragment 1 Listu Św. Pawła do Koryntian: "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.

  Swoboda obyczajów

  12 Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno7, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. 13 Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu8. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. 14 Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. 15 Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa?9 Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! 16 Albo czyż nie wiecie, że ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno ciało? Będą bowiem - jak jest powiedziane - dwoje jednym ciałem10. 17 Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. 18 Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała11; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy11. 19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci12. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!". (1 Kor. 6, 9-20).
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama