107,6 FM

Jakie jest nastawienie mojego serca?

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Mt 11,25

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:
«Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».


Czy słowa Pana Jezusa dzielą ludzi na wykształconych i niewykształconych, na warstwy społeczne wyższe i niższe, dając pierwszeństwo tym drugim? Ewangelia nie wprowadza podziałów w stylu marksistowskim. Do nowo narodzonego Jezusa przyszli zarówno prości i biedni pasterze, jak i wykształceni i bogaci mędrcy ze Wschodu. Słowa z dzisiejszej Ewangelii mówią o właściwym nastawieniu serca, potrzebnym do pełnego przyjęcia Objawienia Bożego. By przyjąć Ewangelię, ważne są wewnętrzna prostota i ufność na wzór ubogich pasterzy, którzy przyszli do Betlejem; potrzebne są też pokora i otwartość umysłu na wzór mędrców ze Wschodu, którzy oddali pokłon nowo narodzonemu Dziecku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  18.07.2018 09:43
  "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." Ktoś przekręcił słowa Jezusa, albo Ewangelista, albo tłumacz, bo tak nie może być, ponieważ z tego by wynikało, że w Boga wierzą tylko głupcy, a przecież w innych miejscach Jezus powiedział, że głupota jest nieczystością wychodzącą z wnętrza człowieka, nie pozwalającą na zbawienie, ponieważ głupota jest owocem grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Zgodnie z Nauką Chrystusa to zdanie powinno brzmieć: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed możnymi i przebiegłymi, a objawiłeś je prostaczkom. To prostaczkom Bóg w pierwszej kolejności objawił przyjście na świat swojego Syna, aby podkreślić którędy wiedzie droga do zbawienia i to właśnie prostaczkowie są mądrzy i roztropni!
 • mee...
  18.07.2018 10:51
  Komu Syn zechce objawic...to poprzez objawienie widoczne i namacalne bo slyszalne...zmienia sie serce. Serce nie jest w stanie juz zaprzeczyc - wciskac swoje filozowie zwlodnicze, a jezeli probuje jest rozpoznawalne.
  doceń 0
 • mee...
  18.07.2018 14:43
  Z Ewangelia jest jak z winem...przyjmujemy Ja do serca i niech lezakuje. Nie probuje sie wina przed lezakowaniem, tak jak nie powino sie glosic Ewangeli przed Poznaniem...bo co innego jest czynione, a co innego jest gloszone.
  doceń 0
 • Bezimienny
  18.07.2018 23:20
  Ad Albert... Nikt tu niczego źle nie przetłumaczył. Przeciwieństwem mądrych i roztropnych nie są tu bowiem ludzie głupi i bezmyślni, ale właśnie prostaczkowie. Bóg zakrył Ewangelię przed mędrcami dzielącymi zawsze włos na czworo i chlubiącymi się swoją dalekowzrocznością, a objawił ją tym, dla których czarne jest czarne a białe białym
  doceń 6
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.