107,6 FM

Brzegi pamiętają

Już po raz drugi Wieliczka i okolice będą świętować rocznicę spotkania z papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae.

Od 28 do 29 lipca Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej w Brzegach znów zmieni się w miejsce modlitwy. Mieszkańcy i przyjezdni chcą w ten sposób upamiętnić spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

W sobotę obchody rozpoczną się o godz. 19 w kościele parafialnym Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strumianach, gdzie odprawiona zostanie Msza św. Stamtąd wyruszy uroczysta pielgrzymka na Campus Misericordiae, w której będą uczestniczyć także pielgrzymi z Włoch.

Po dotarciu na miejsce wszyscy przejdą przez Bramę Miłosierdzia, a poprowadzi ich emerytowany metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz. Następnie na scenie plenerowej odbędzie się koncert uwielbienia, który poprowadzi Chór "Solnego Uwielbienia", zespół PDF oraz kwartet smyczkowy "Bonjuor". Dzień zwieńczy adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jak zaznacza Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki, Brzegi i Campus Misericordiae to miejsce szczególne dla lokalnej społeczności, ale także i dla turystów. - Przez miniony rok Brzegi odwiedziło wiele grup i pielgrzymów. W Domu Miłosierdzia, który poświęcił Papież Franciszek, mieszkały osoby potrzebujące, a na codzienne spotkania aktywizujące przychodzili ludzie starsi. Z tego miejsca również Caritas rozwiozła tony żywności. Rozpoczęto także budowę Domu Młodych - wymienia.

Dodaje, że przygotowane świętowanie ma pokazać, że Campus Misericordiae może być przynajmniej raz w roku (a nawet częściej) oddane ludziom na modlitwę. - Dlatego właśnie w 2. rocznicę spotkania z papieżem Franciszkiem wyruszymy na pielgrzymkę, aby idąc przez kilka kilometrów, wspomnieć tamte chwile i zapalić płomień dla młodych z całego świata, pamiętając o prośbach, które tu wypowiadali. Zapraszamy, by przeżyć ten szczególny wieczór właśnie w Brzegach - zachęca do udziału w wydarzeniu burmistrz.

Obchody zakończą się w niedzielę. O godz. 19 na Campus Misericordiae odprawiona zostanie Eucharystia, po której na scenie plenerowej wystąpią zespoły Gospel Voice oraz Play & Pray.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama