Minister Kultury bierze pod skrzydła Teatr Dzieci Zagłębia

dodane 16.07.2018 19:12

Marcin Iciek/ Radio eM

Ponad pół miliona ministerialnego dofinansowania będzie otrzymywać rocznie Teatr Dzieci Zagłębia imienia Jana Dormana w Będzinie.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński   Marcin Iciek/ Radio eM Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński To efekt porozumienia jakie tamtejszy samorząd podpisał z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na podstawie umowy ministerstwo stało się organem współprowadzącym placówkę. Umowę osobiście podpisywał minister Piotr Gliński, który nie ma wątpliwości, że placówce należy się  wsparcie z jego resortu:

Paweł Klica, dyrektor będzińskiej sceny nie kryje zadowolenia:     

Dyrektorzy będzińskiego teatru już teraz zapowiedzieli, że jesienią można spodziewać się trzech premier. Będą to: 'Karolcia", "Plastusiowy pamiętnik" i "Kopciuszek".

Podpisanie umowy między władzami miasta, powiatu będzińskiego i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim   Marcin Iciek/ Radio eM Podpisanie umowy między władzami miasta, powiatu będzińskiego i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PÓŁ MILIONA MINISTERIALNEGO DOFINANSOWANIA, BĘDZIN, MINISTERSTWO KULTURY BĘDZIE WSPÓŁPROWADZIĆ TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA, PIOTR GLIŃSKI, TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA