107,6 FM

Co oznacza trwanie w Jezusie?

Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. J 15,4

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.

Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poprosicie, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.

Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.


Wytrwałość jest cechą dorosłych, ludzi dojrzałych. Dzieci, z rozmaitych względów, szybciej się zniechęcają, nudzą, zaprzestają podjętych działań. Dojrzewając, uczą się wytrwałości, niezmienności, stałości, które zawsze oznaczają jakąś formę rezygnacji ze swoich odruchów i przyzwyczajeń. Słowa Jezusa, w których zachęca uczniów do trwania w Nim, są nie tylko wymagające, ale i piękne. Bo trwać w kimś oznacza niezwykłą bliskość, zażyłość wręcz, oddanie pomimo przemijających uczuć i chęci. Trwać w Chrystusie oznacza zjednoczyć się z Nim w pełni. Z Jego wolą, z Jego nauką, z Jego oddaniem Ojcu. Trwać w Chrystusie oznacza kochać Go aż do końca i bez żadnych warunków. I tylko to przynosi prawdziwy owoc wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • albert
  23.07.2018 10:27
  Tak to właśnie jest, jak Ksiądz napisał. Aby takie trwanie zaistniało, to najpierw trzeba zrozumieć Naukę Chrystusa i pojąć jej dobro i że jest samym dobrem, dobrem uszczęśliwiającym tu na ziemi i w wieczności. Aby to wszystko pojąć, trzeba dobrze poznać Przykazania Boże, czyli co one znaczą w praktyce i jakie są skutki ich przestrzegania. Przykazania Boże są kodeksem sprawiedliwości z którego nie można usunąć najmniejszego fragmentu, bo zaraz cały traci sens.
  doceń 3
 • mee...
  23.07.2018 21:35
  Nigdzie w Slowie nie widac posrednikow, ktorych tak wielu macie...trwac Chrystusie znaczy poprzez Slowo, ktore jest w Chrystusie poprzez Jego ojca. Ci natomiast co doswiadczyli, nie sa przewodnikami do Chrystusa, a sa swiadkami, ktorzy poswiadczaja, ze Poznanie pochodzi od Syna - dzis poprzez Ducha, to Duch Bozy prowadzi do stop Chrystusa albo oswieca i potwierdza Slowo...albo jedno i drugie duch Bozy czyni. Apostolowie doswiadczyli Slowa i poznania Chrystusa w jednym, tak jest i dzisiaj poprzez Ducha.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.