107,6 FM

"Kurier" to najnowszy film Pasikowskiego

Szpiegowsko-przygodowy obraz opowie o sekretnej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Najnowszy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów "Jack Strong” czy "Pitbull. Ostatni Pies”, to sensacyjna opowieść szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego "Kuriera z Warszawy”. Konferencja prasowa prezentująca najnowsze filmowe dzieło W. Pasikowskiego odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili; opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych - mówi Władysław Pasikowski.

Producentami wysokobudżetowej produkcji są Muzeum Powstania Warszawskiego - inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio.

- Film ma pokazać wyjątkowość polskich losów w czasie II wojny światowej, stąd sięgnięcie po taki język, jakim jest fabuła - mówił Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodał, że postacią, dzięki której można zrozumieć tę dramatyczną historię, jest Jan Nowak-Jeziorański.

- Kurier to będzie film o wyjątkowym człowieku i wyjątkowej misji w czasach, w których nie łatwo było być bohaterem - podkreślił.

Wśród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy m.in. Philippe'a Tłokiński jako tytułowego „Kuriera”, Patrycję Volny, Julie Engelbrecht, Tomasza Schuchardta, Adama Woronowicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Baka, Rafała Królikowskiego, Grzegorza Małeckiego i Jana Frycza.

- Głównym bohaterem tego filmu jest nie tyle kurier, co jego misja - zwrócił uwagę odtwórca głównej roli. Dodał, że postać, którą gra, jest przede wszystkim bohaterem. - To postać, która jest szalenie ludzka - powiedział P. Tłokiński.

Premiera filmu zaplanowana jest na 2019 rok.

W związku z produkcją filmową Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje odtwórców ról powstańców warszawskich. Casting odbędzie się 7 sierpnia w siedzibie MPW, poszukiwane są osoby w wieku 18-24 lat. Szczegóły na: www.1944.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama