"SE": Niedźwiedź grasuje pod Augustowem

dodane 18.07.2018 08:00

PAP |

Kilka dni temu niedźwiedź brunatny był widziany koło miejscowości Rudawka w powiecie augustowskim (woj. podlaskie) - czytamy w środę w "Super Expressie". Według informacji Podlaskiej Straży Granicznej, zwierzę przybyło z Litwy przez Białoruś.

"SE": Niedźwiedź grasuje pod Augustowem   Pixabay Niedźwiedź brunatny

Jak podaje gazeta, zwierzę w Rudawce kilka dni temu widzieli funkcjonariusze SG, a później w innym miejscu odnaleziono ślady łap. "Były w pasie granicznym między Polską a Białorusią" - potwierdza cytowana w SE mjr Katarzyna Zdanowicz z podlaskiej SG.

Zgodnie z relacją gazety, leśnicy po obejrzeniu śladów stwierdzili, że należą one do niedźwiedzia brunatnego. "Ostatnio niedźwiedź brunatny na tych terenach (tj. w Puszczy Augustowskiej - PAP) był widziany w 1919 roku" - powiedział SE rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk.

Jak czytamy, niedźwiedź przybył z Litwy przez Białoruś. "Białorusini poinformowali naszą Straż Graniczną, że dzień wcześniej stwierdzono identyczne tropy na granicy litewsko-białoruskiej i zaobserwowano niedźwiedzia brunatnego" - poinformowała SE mjr Zadanowicz.

"Teraz niedźwiedzia chcą namierzyć leśnicy. Specjaliści ostrzegają, że niedźwiedzie mogą być bardzo groźne, gdy są ranne lub wygłodzone" - czytamy. Jak dodano, "leśnicy przypuszczają, że (niedźwiedź) szuka samicy, bo do końca lipca mamy okres niedźwiedzich godów, i mają nadzieję, że pod Augustowem pozostanie już na zawsze".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKOLOGIA, PAP, PRZEGLĄD PRASY, RÓŻNE, SG, SUPER EXPRESS

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kimek 18.07.2018 12:50
Niezalogowany użytkownik Może spotka pytona :) ?
Plusów: 0 veritas 18.07.2018 09:31
Niezalogowany użytkownik Ja tam się boję.
Plusów: 1 nika 18.07.2018 08:57
Niezalogowany użytkownik Misia serdecznie witamy! Niech się zadomowi...
Plusów: 0 joy 18.07.2018 08:33
Niezalogowany użytkownik Super!

wszystkie komentarze >