107,6 FM

Samochody kupujemy na potęgę

Rok 2018 będzie dla polskiego rynku motoryzacyjnego rekordowy - pisze czwartkowy "Puls Biznesu". Według gazety nabywców może znaleźć nawet 550 tys. nowych aut i przynajmniej dwa razy tyle używanych.

"Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że z polskich salonów w pierwszym półroczu 2018 r. wyjechało ponad 273 tys. nowych samochodów osobowych, o 10,5 proc. więcej niż rok temu. Tym samym to 39. miesiąc wzrostu z rzędu. Dodatkowo sprzedaż nowych osobówek w czerwcu okazała się najlepszym wynikiem tego miesiąca" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Zdaniem prezesa Exact Systems Pawła Gosa, dane wskazują, że sytuacja na rynku sprzedaży samochodów nowych jest stabilna i powinna się utrzymać w drugiej części roku.

Gazeta pisze, że eksperci Exact Systems zwracają jednak uwagę na niski udział klientów indywidualnych w zakupach oraz wysoką liczbę sprzedaży aut używanych. "Na jedną nową osobówkę kupioną przez Kowalskiego przypada prawie sześć używanych" - poinformowano.

W pierwszym półroczu tego roku tylko co trzeci nowy samochód osobowy został kupiony przez klienta indywidualnego, a w czerwcu - co czwarty. Większość klientów indywidualnych wybiera auta używane. "Od stycznia do czerwca indywidualnie kupiliśmy 83,6 tys. nowych i aż 460 tys. używanych samochodów osobowych" - wyliczono.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama