107,6 FM

Skutki gwałtownych burz

W powiecie koneckim ewakuowano niemal 150 harcerzy.

Brak prądu, obalone drzewa, zalane piwnice to m.in. skutki burzy, która przeszła nad powiatem koneckim. Jak podaje Radio Plus Radom, nad regionem przeszła w środę wieczorem bardzo groźna burza. Ostrzegali przed nią świętokrzyscy Łowcy Burz.

Strażacy mieli ręce pełne pracy. Usuwali obalone drzewa, wypompowywali wodę z piwnic, interweniowali przy zalanych skrzyżowaniach. Podtopiony został też zakład drzewny w Gracuchu. Problemy z prądem dotknęły mieszkańców gmin Końskie i Stąporków.

Strażacy ewakuowali dwa obozowiska harcerskie. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od komendanta obozu, który składa się z 2 grup. Pani komendant poprosiła nas, żebyśmy pomogli w ewakuacji tych osób, ponieważ burza przybrała na sile, bo obawiała się rozwoju wypadków podobnego do ubiegłorocznej tragedii na północy Polski. Strażacy pomogli w wyprowadzeniu 64 osób z jednego obozu. Z drugiego, w pobliżu miejscowości Wiosna, ewakuowanych zostało 80 harcerzy - poinformował st. kpt. Mariusz Czapelski, rzecznik koneckich strażaków. Harcerze zostali przewiezieni do szkoły w Dziebałtowie i do miejscowej jednostki OSP.

W Radomiu i okolicy strażacy wyjeżdżali niemal 20 razy, aby wypompować wodę z zalanych posesji i piwnic. Wiadomo, że kilka dachów zostało uszkodzonych. Na skutek uderzenia pioruna zapaliły się stodoła w miejscowości Wólka Twarogowa w gminie Skaryszew oraz obora w Jaścach w gminie Pionki. Na szczęście nikt został ranny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama