107,6 FM

Pod Limanową woda odcięła ludzi od świata

Po nocnych deszczach najbardziej ucierpiała gmina Kamienica, a zwłaszcza miejscowość Zasadne.

Rwąca Kamienica zniszczyła m.in. jedyną drogę łączącą Zasadne ze światem.

Zobacz film:

Agata Zięba, sołtys miejscowości Zasadne
Sądeczanin TV

- Na bieżąco śledzimy sytuację i razem z służbami bezpieczeństwa prowadzimy interwencje. Na ten moment zniszczenia w powiecie limanowskim, w tym w gminie Kamienica są bardzo duże. Zamknięty został most w Kamienicy Dolnej na wskutek bardzo wysokiego poziomu rzeki i podmycia. Wyznaczyliśmy objazd, na miejscu pracują służby - mówi starosta limanowski Jan Puchała.

Z samorządowcami spotkał się już wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Intensywne opady deszczu spowodowały wiele zagrożeń i podtopień na terenie województwa małopolskiego. Musimy mieć świadomość, że ta trudna sytuacja, może się spotęgować. Jestem w stałym kontakcie z premierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji - powiedział wojewoda.

Zniszczona droga w Zasadnem   Zniszczona droga w Zasadnem
sadeczanin.info
W powiecie limanowskim obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Jak informuje IMGW, deszcz ma nadal padać.

"Spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody w strefie wody wysokiej z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. W dalszej kolejności spodziewane są przekroczenia stanów alarmowych zwłaszcza w zlewniach Skawy, Raby oraz Dunajca. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.00 dnia 18.07.2017 do godz. 08.00 dnia 20.07.2018 r. Obowiązuje 3 stopień ostrzeżenia hydrologicznego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama