107,6 FM

"Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę"

Od 15 sierpnia do 7 października katolicy m.in . w USA, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech będą codziennie się modlili w ramach akcji "Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę" - poinformował w komunikacie przesłanym PAP Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, "Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę" rozpocznie się 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 7 października - w święto Matki Bożej Różańcowej.

"Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza do wspólnej międzynarodowej inicjatywy - do której przystępują już wierni katolicy m.in. w USA, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech - codziennego Różańca Świętego za Ojczyznę" - napisali organizatorzy. Dodali, że w Polsce w ostatnim dniu inicjatywy zostaną odprawione msze św. w intencji ojczyzny i publiczny różaniec na ulicach wielu miejscowości, jako "wypełnienie postanowienia zeszłorocznego Kongresu Różańcowego z Jasnej Góry".

Zdaniem organizatorów akcji, wybór modlitwy różańcowej jako narzędzia duchowej walki o odrodzenie moralne Polski jest odpowiedzią na nauczanie prymasów: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Aby przyłączyć się do Krucjaty Różańcowej, należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ w zakładce "Dołącz do Krucjaty".

Idea Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zrodziła się wśród osób świeckich w Lubaczowie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w 2011 r., a następnie została zaaprobowana przez Episkopat Polski podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, która obradowała na Jasnej Górze 25 sierpnia 2011 r. Wtedy też hierarchowie oddali inicjatywę pod opiekę paulinom z Jasnej Góry. Objęcie Krucjaty kuratelą zakonnicy potwierdzili w komunikacie wydanym 25 września 2011 r., w którym sprecyzowano zasady uczestnictwa i przystąpienia do ruchu.

Jak czytamy w wydanym wówczas oświadczeniu, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest "wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu". "Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic różańca, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej ojczyzny - Polski" - wyjaśnili paulini.

Dotychczas pisemną deklarację uczestnictwa w Krucjacie złożyło w Polsce 127 071 osób.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama