"Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

dodane 22.07.2018 15:45

PAP |

Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

"Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"   AUTOR / CC-SA 3.0 Marek Suski

W nocy z piątku na sobotę w Golubiu-Dobrzyniu oraz w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) zdewastowano biura parlamentarzystów PiS: senatora Andrzeja Mioduszewskiego oraz posła Krzysztofa Czabańskiego. Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

Do incydentów tych odniósł się w niedzielnym wywiadzie z portalem wPolityce szef gabinetu politycznego premiera. "Mamy do czynienia z kolejnymi atakami. Było ich już dużo. Część ludzi związanych z opozycją, która jest zdesperowana może się posuwać do takich ataków" - mówił Suski. Nawiązał w tym kontekście do zabójstwa działacza PiS Marka Rosiaka w 2010 r.

"Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi. Starają się pokazać, że w Polsce dzieje się źle i być może potrzebna jest interwencja ONZ. Jeden z ich demonstrantów pan Wojciech Diduszko położył się na demonstracji udając pobitego i nieprzytomnego. Przykre, że mamy takich obywateli, którzy po utracie władzy nie wahają się używać metod, które mogą powodować nawet rozlew krwi" - dodał minister.

W sprawie dewastacji biura parlamentarzystów PiS w Golubiu-Dobrzyniu toczy się obecnie postępowanie przygotowawcze pod nadzorem miejscowej prokuratury.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 24 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Zgłosiłem 23.07.2018 20:32
Niezalogowany użytkownik Dowody ma też Policja i prokuratura. Toczą się dochodzenia.
Plusów: 2 TO platforma VI 2015 r. 23.07.2018 18:58
Niezalogowany użytkownik pierwsza złamała konstytucję i od tego się zaczęło.
Plusów: 5 matabane 23.07.2018 11:46
Niezalogowany użytkownik Kto sieje wiatr ...
Łamie Konstytucję z wyznawcami sekty smoleńskiej , a teraz udaje niewiniątko, co to zapluta opozycja od nich chce.
Aż krew mi się warzy na tą bezczelność.
Plusów: 9 MAREK.LN 23.07.2018 11:22
Niezalogowany użytkownik Nie, Panie Suski, to nie opozycja tego chce tylko rząd PiS by móc wprowadzić rozwiązania rodem z poprzedniej słusznie minionej epoki wobec swoich przeciwników politycznych. Jeszcze trochę i doprowadzicie do rozlewu krwi swoimi działaniami.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl