Strzelanina w Toronto

dodane 23.07.2018 06:40

PAP |

Jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych w strzelaninie, która wydarzyła się niedzielę wieczorem czasu lokalnego w Toronto na południowym wschodzie Kanady - poinformowała policja. Jej zdaniem jest zbyt wcześnie, by wypowiadać się o pobudkach sprawcy zajścia.

Strzelanina w Toronto   Pixabay Toronto

"Przyglądamy się wszelkim możliwym motywom, niczego nie wykluczamy" - oświadczył szef torontońskiej policji Mark Saunders, dodając, że jest zbyt wcześnie, by przesądzać, czy był to akt terroru.

Jak powiedział, jedna z rannych osób, mała dziewczynka, jest w stanie krytycznym, a stan pozostałych osób na razie nie jest znany. Według wcześniejszych doniesień mediów poważne obrażenia odniosło kilka osób, a według stacji CBS News kilka osób straciło życie.

Wcześniej policja informowała o co najmniej dziewięciu rannych.

Pierwsze doniesienia o strzelaninie w dzielnicy Greektown, znanej z licznych restauracji, kawiarni i modnych sklepów, zaczęły pojawiać się około godz. 22 (godz. 4 w poniedziałek w Polsce). Świadkowie, na których powołuje się portal informacyjny CityNews, mówili o ponad 20 oddanych strzałach.

Na miejsce zdarzenia przybyły służby medyczne, straż pożarna i policja, podczas gdy zdezorientowani mieszkańcy okolicznych budynków, niektórzy jeszcze w piżamach, wyszli na ulicę, by zobaczyć, co się dzieje.

Członkini rady miejskiej Toronto Paula Fletcher w wypowiedzi dla stacji telewizyjnej CP24 oceniła, że niedzielny incydent "nie jest powiązany z przestępczością narkotykową", lecz wygląda na dzieło "kogoś bardzo zaburzonego". Inna przedstawicielka władz miasta, Mary Fragedakis, przedstawiła taką samą ocenę.

Toronto boryka się w tym roku z dużym wzrostem liczby przestępstw z użyciem broni palnej. W okresie od początku roku liczba zgonów w wyniku tego rodzaju zdarzeń wzrosła o 53 proc. do 26 w porównaniu z takim samym okresem w 2017 roku, a liczba strzelanin wzrosła w tym czasie o 13 proc. - wynika z policyjnych statystyk.

Burmistrz Toronto John Tory przyznał na konferencji prasowej, że miasto ma problem z bronią palną oraz że zbyt wielu ludzi ma do niej zbyt łatwy dostęp.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KANADA, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 6 Gość 23.07.2018 16:20
Niezalogowany użytkownik http://www.ideologia.pl/argumenty-przeciwnikow-posiadania-broni-palnej/
Plusów: 6 Gość 23.07.2018 15:59
Niezalogowany użytkownik Tak, oczywiście, każdy powinien mieć czołg, bazookę i miotacz ognia.
Plusów: 2 veritas 23.07.2018 10:12
Niezalogowany użytkownik Łatwy dostęp do broni palnej powoduje, że mniej jest ofiar strzelaniny. Np. Breivik bez przeszkód zastrzelił kilkadziesiąt osób na wyspie, gdzie nikt nie miał broni palnej - przynajmniej nikt inny jej nie użył. W szkołach amerykańskich też nikt nie ma broni poza sprawcami strzelanin.

wszystkie komentarze >