Szansa na kontrakt dla szpitala w Pszczynie [ZDJĘCIA]

dodane 24.07.2018 08:41

Agata Nurek /Marcin Iciek Radio eM

zobacz galerię 

Starostwo Powiatowe w Pszczynie walczy o wznowienie leczenia w szpitalu. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprosił powiat do rokowań, a spółka założona przez starostę właśnie złożyła w śląskim oddziale NFZ ofertę na prowadzenie lecznicy.

Wyremontowana sala w pszczyńskim szpitalu.   foto/ Starostwo Powiatowe w Pszczynie Wyremontowana sala w pszczyńskim szpitalu. Przez ostatnie trzy tygodnie pomieszczenia w budynku szpitala były remontowane, tak by odpowiadały wymogom NFZ - mówi Tymoteusz Walus z biura prasowego starostwa Powiatowego w Pszczynie:

Na każdym oddziale pszczyńskiego szpitala przygotowano zespoły pomieszczeń pielęgnacyjnych, czyli punkty pielęgniarskie z pokojem przygotowawczym, gabinety diagnostyczno-zabiegowe, brudowniki wyposażone w urządzenia do dezynfekcji, pokoje łóżkowe oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne z ogólnodostępnymi toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia i korytarze zostały odmalowane, łącznie z salami operacyjnymi i traktem porodowym. W ostatnim tygodniu prace koncentrowały się głównie na wymianie płytek podłogowych na łatwiejsze w utrzymaniu i dezynfekcji wykładziny. Oznacza to, że po kontroli NFZ jest szansa na kontrakt i wznowienie leczenia.
Mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor śląskiego NFZ:

Decyzja o tym, czy NFZ przyzna powiatowi pszczyńskiemu kontrakt na leczenie szpitalne ma zapaść 30 lipca. Umowa na udzielanie świadczeń powinna obowiązywać od 1 sierpnia 2018 r.

Szpital w Pszczynie czeka na kontrakt.   foto /Starostwo Powiatowe w Pszczynie Szpital w Pszczynie czeka na kontrakt. Szpital w Pszczynie przestał leczyć pacjentów z końcem czerwca po tym, jak w marcu NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług spółce Centrum Dializa. Powodem takiej decyzji były nieprawidłowości wykazywane podczas wielu kontroli. Termin wypowiedzenia upłynął 30 czerwca. Od tego czasu starostwo stara się przejąć szpital.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONTRAKT DLA SZPITALA W PSZCZYNIE, PSZCZYNA, STAROSTWO POWIATOWE W PSZCZYNIE, SZPITAL W PSZCZYNIE, ŚLĄSKI NFZ