Nie będzie umorzenia w sprawie wypadku z premier Szydło

dodane 26.07.2018 13:41

Alina Świeży-Sobel

Tak postanowił Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Nie będzie umorzenia w sprawie wypadku z premier Szydło   Paweł Wodniak /Fakty Oświęcim Sąd oddalił wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie przeciwko Sebastianowi K. Na zdjęciu: Na zdjęciu sędzia Agnieszka Pawłowska

Do wypadku doszło wieczorem 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu. Kierujący fiatem seicento Sebastian K. był wyprzedzany przez kolumnę trzech pojazdów rządowych. Przepuścił pierwszy pojazd i zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, uderzając w drugi z pojazdów kolumny, w którym jechała premier Beata Szydło. W konsekwencji postawiono mu prokuratorski zarzut niemyślnego spowodowania wypadku. Sebastian K. nie przyznał się do winy.

Na rozprawę Sebastian K. przybył z obrońcą Stanisławem Pociejem, a oskarżycielem był prokurator okręgowy Rafał Babiński z Krakowa.

Po rozpatrzeniu przez sąd wniosków o prawo do utrwalania przebiegu rozprawy przez media, prokurator Babiński przedstawił wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania przeciwko Sebastianowi K. i wyznaczenia dla niego okresu próby na 1 rok. Sebastian K. miałby też zapłacić 1500 zł nawiązki.

Sebastian K. nie wyraził zgody na takie rozwiązanie. Jak tłumaczył, nie czuje się winny i oczekuje od sądu rozstrzygnięcia w tej sprawie.  

Wobec takiego stanowiska sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o umorzenie postępowania i postanowił rozpatrzyć sprawę, gdy prokuratura złoży akt oskarżenia i kompletną dokumentację.

Na razie nie ustalono terminu kolejnej rozprawy, która będzie się toczyć w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BEATA SZYDŁO, OŚWIĘCIM, WYPADEK

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Podwójna PAMiEc Abs 27.07.2018 05:27
Niezalogowany użytkownik W telewizji dawno temu mówili o lądowaniu Marsjan. Trzeba to dokładnie wyjaśnić albo puknac się.
Plusów: 11 A.G. 26.07.2018 21:22
Niezalogowany użytkownik "Będzie proces w sprawie Sebastia K". Sebastian zderzył z władzą. Oskarża go prokurator podległy władzy, osądzi sąd podporządkowany władzy, a ewentualną kasację rozpatrzy Sąd Najwyższy obsadzony przez władzę. Sebastianem może być każdy.
Plusów: 11 pamięć absolutna 26.07.2018 15:50
Niezalogowany użytkownik Na jednej z antyrządowych demonstracji już na początku kadencji obecnego sejmu ktoś poblicznie zapowiadał - będziemy walić w te wasze samochody na drogach, nie dojedziecie do swoich domów ! W archiwach telewizji musi być to nagranie. Sprawa powinna być bardzo dokładnie zbadana i wyjaśniona.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl