Znaleziono zwłoki koptyjskiego opata

dodane 30.07.2018 11:52

KAI |

W Egipcie znaleziono opata koptyjskiego klasztoru w Wadi al-Natrun, biskupa Epifaniusza. Władze bezpieczeństwa nie wykluczają morderstwa i rozpoczęły dochodzenie, poinformowały 30 lipca egipskie media.

Znaleziono zwłoki koptyjskiego opata   Berthold Werner / CC-SA 3.0 Klasztor św. Makarego w Wadi al-Natrun

Według tych informacji opata znaleziono 29 lipca martwego w kałuży krwi. Prawdopodobnie zadano mu śmiertelny cios w głowę ciężkim, szpiczastym przedmiotem, gdy znajdował się w drodze ze swojej celi na modlitwę do kościoła. Kościół koptyjsko-prawosławny wyraził głęboki wstrząs nieoczekiwaną śmiercią szanowanego mnicha i uczonego. Zapowiedziano też, że jego uroczystości pogrzebowe odbędą się po zakończeniu dochodzenia.

Wyrazy współczucia przesłał wspólnocie zakonnej zwierzchnik Kościoła koptyjskiego, papież Koptów patriarcha Tawadros (Teodor) II i podkreślił, że zmarły był człowiekiem wielkiego serca, skromnym i łagodnym.

Koptyjsko-prawoslawny klasztor św. Makarego Wielkiego leży na pustyni Sketes między Kairem i Aleksandrią. Założony został w IV wieku przez św. Makarego z Aleksandrii i od tego czasu jest nieprzerwanie zamieszkany przez mnichów.

Koptowie są największą chrześcijańską grupą wyznaniową w Egipcie. Ich tradycja sięga czasów św. Marka Ewangelisty. Dane o liczbie członków tego Kościoła wahają się od 8-11 milionów w społeczeństwie liczącym 94.5 mln. mieszkańców. Od lat Koptowie są celem ataków islamistów.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Piotr Rokosz 31.07.2018 22:23
Niezalogowany użytkownik Pogrzeb odbył się dziś rano, biskup odprawiający Liturgię zaczął płakać podczas śpiewu. To pokazuje jak wielkim estrząsem była męczeńska śmierć tego Kapłana. Niech dobry Bóg da mu wieczne zbawienie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Plusów: 3 nika 30.07.2018 12:37
Niezalogowany użytkownik I przemień serca zabójców. Wybacz im, nie wiedzą, co czynią
Plusów: 7 Brodaty Sokrates 30.07.2018 12:04
Niezalogowany użytkownik Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

wszystkie komentarze >