107,6 FM

Konkurs o trofeum "Śląska"

Do Koszęcina przyjadą najlepsze europejskie zaprzęgi, aby rywalizować w widowiskowych konkurencjach powożenia.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza 4 i 5 sierpnia do swojej siedziby na IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska”. Zabytkowe karety i furgony z powożącymi w historycznych strojach przeniosą publiczność w czasy przełomu XIX i XX wieku.

Pomysłodawcami konkursu są: Krzysztof Szuster, Tadeusz Kołacz i Marek Doruch, którzy w Koszęcinie znaleźli wspaniałe warunki i partnerów do wspólnego zorganizowania konkursu.

Oprócz Zespołu Pałacowo-Parkowego wykorzystany zostanie teren gminy Koszęcin - tzw. Stary Park przy ul. ks. Gąski i al. Kasztanowej (konkurencja zręcznościowa) oraz kilkunastokilometrowy odcinek drogi w lasach Nadleśnictwa Koszęcin, gdzie zostanie rozegrana konkurencja terenowa.

W programie dwudniowego konkursu znalazły się m.in. prezentacja zaprzęgów w parku otaczającym koszęciński pałac, próba terenowa i konkurs zręczności powożenia oraz widowiskowy przejazd ekwipaży przez główną ulicę Koszęcina. W sobotę 4 sierpnia o 15.30 gościem specjalnym będzie aktorka Emilia Krakowska. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Koszęcinie. Natomiast wieczorem o 19.00 dla uczestników konkursu oraz publiczności przybyłej do Koszęcina wystąpią chór, balet i orkiestra ZPiT „Śląsk” z programem „Zespół »Śląsk« dla Niepodległej”.

Turniej zwieńczą w niedzielę 5 sierpnia widowiskowa konkurencja zręcznościowa i kadryl w wykonaniu kilkudziesięciu zaprzęgów. Wśród szczególnych atrakcji m.in.: pokaz historycznej sikawki parowej, koncert sygnalistów myśliwskich i kapeli Nowińscy, przejażdżki kucykami dla dzieci, pokazy zabytkowych powozów i ptaków drapieżnych. Będzie także stoisko promocyjne Lasów Państwowych oraz śląska kuchnia.

Szczegółowy program znajduje się na stronie zespołu.

Konkurs o trofeum "Śląska"   .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama