107,6 FM

Kolarze Tour de Pologne na Śląsku

Tarnowskie Góry, Katowice, Chorzów, Zabrze czy Bielsko– Biała – to tylko niektóre miasta, w jakich rozegrają się kolejne etapy Tour de Pologne.

Kolarze Tour de Pologne na Śląsku   TOUR DE POLOGNE W KATOWICACH FOTO:HENRYK PRZONDZIONO/GOSC NIEDZIELNY Przez cztery dni Tour de Pologne będzie rozgrywał się na terenie województwa śląskiego. Największe utrudnienia związane z przejazdem kolarzy są spodziewane w niedzielę [05.08.18]. Wyścig rozegra się na trasie Tarnowskie Góry – Katowice z metą przy Spodku. – Cieszy mnie, że to kolejna wielka impreza, która wraca na Stadion Śląski – mówi marszałek województwa Wojciech Saługa:

Trasa nieco różni się od tych, jakie obowiązywały w ubiegłych latach. Kolarze m. in. startować będą w poniedziałek [06.08.18] ze Stadionu Ślaskiego. O zmianach mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne:

Mieszkańcy miast, w których będą się ścigać kolarze muszą się liczyć z utrudnieniami. W niedzielę związku z katowickim etapem Tour de Pologne w okolicy Spodka i ul. 3 Maja już wprowadzono zakaz parkowania. Całkowite zamknięcie ruchu w centrum miasta i ulicach, po których jechać będą kolarze planowane jest na godz. 16.40 w niedzielę. Jak podaje katowicka policja - w celu udrożnienia ruchu drogowego w czasie trwania wyścigu wyznaczono skrzyżowania po których będzie możliwy przejazd uczestników ruchu drogowego:

- skrzyżowanie ul. Granicznej z ul. Ofiar Katynia- wyjazd z osiedla Paderewskiego w kierunku autostrady A4 i w kierunku powrotny

- skrzyżowanie ul. Powstańców Ślaskich z ul. Damrota – możliwy wyjazd od strony ul. Warszawskiej w kierunku A4

- skrzyżowanie ul. Mikołowskiej z ul. Sądową, Słowackiego, Matejki- możliwy wyjazd od ul. Słowackiego w kierunku ul. Sądowej

- skrzyżowanie ul. Szopienicka z ul. Świętej Anny – możliwy wyjazd z ul. Św. Anny w ul. Szopienicką kierunek A4 i w kierunku powrotnym.

Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu na czas wyścigu są dostępne m.in. na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Kolarze Tour de Pologne na Śląsku   Trasa przejazdu peletonu Tour de Pologne

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama